Bitcoin dosáhl nového rekordu, padla hranice 50 tisíc dolarů

Aktualizováno 16.2. 13:45

Tak to netrvalo dlouho, hranice 50 tisíc dolarů právě padla. Zatím jen krátkodobě, ale cena bitcoinu se na některých burzách nad tuto hranici již podívala. V přepočtu na české koruny to znamená, že jeden celý bitcoin aktuálně stojí 1 060 000 Kč. 


Původní článek z 15.02. 

Navzdory skeptikům cena bitcoinu stále roste a o víkendu málem překonala hranici 50 tisíc dolarů. Růst zájmu a tím i navyšování ceny akcelerují informace, že se k bitcoinu už pomalu přiklání i velké firmy a finanční instituce, minulý týden to byla například Tesla a Mastercard.

Hranice 50 tisíc dolarů se ukazuje jako další psychologický milník, přes který se cena napoprvé jen tak nedostala. Bylo zjevné, že na hranici čekalo mnoho automatizovaných prodejů na burzách a po dosažení hraniční částky začaly automatické výprodeje. Cena zakolísala, následně začala padat a pád strhl i investory s menší trpělivostí. Ti zkušenější si ale jen počkali na krátkodobý propad a začali poté nakupovat zpět.

Cena se tedy krátkodobě zhoupla na 46 tisíc dolarů a nyní už opět roste. V případě bitcoinu to není nic dramatického, byť to znamenalo náhlý propad o cca 8 %. 

Internetová kryptoměna s opět dostává do hledáčku širší veřejnosti. Je to vidět například na grafu vyhledávání na Googlu, kde se bitcoin začal více vyhledávat začátkem roku, kdy jeho cena dramaticky rostla. Po ochladnutí během února je opět vidět, že zájem roste. 

Spolu s bitcoinem reagují i další kryptoměny, průběh růstu etherea či litecoinu je teď velmi podobný. Odhadovat další průběh je jako vždy velmi nejisté, nicméně převládají odhady pokračujícího růstu. Bitcoin nyní získává na důvěře, připojují se k němu významné firmy a i kdyby současná bublina rychlého růstu dříve nebo později spadla, ve výhledu na další roky dává bitcoin stále větší smysl. 

Diskuze (69) Další článek: Microsoft testuje Xbox xCloud v prohlížeči. Díky tomu se podívá na iPhony i iPady

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,