Bitcoin padá rychleji než akciový trh. Krvavé dny a špatné zprávy pokračují

Bitcoin se poměrně statečně držel dlouhou dobu kolem hranice 30 tisíc dolarů, ale vzhledem k tomu, že jsou dnes v bitcoinu coby nejhodnotnější kryptoměně zainvestovaní i velcí investoři, fondy a společnosti, jeho cena je stále více spjatá s celým akciovým trhem. Špatná nálada kvůli inflaci a zvyšováním úrokových sazeb nyní opět zasáhla akciový trh a spustila vlnu prodejů i u bitcoinu a všech dalších kryptoměn.

Kryptoměnový trh dostává v posledních týdnech jednu „facku“ za druhou. Jednou z těch velkých byl krach terra-luna a stablecoinu UST, což rozvířilo obavy, jak na tom jsou i ostatní stablecoiny v čele s největším tetherem (USDT). Ten by měl být krytý reálnými dolary (1:1), avšak ve finančním světě si ničím nelze být zcela jistý.

Klepněte pro větší obrázek

Čerstvou ránu, která pomohla ke sražení ceny bitcoinu k aktuální hranici kolem 23 200 dolarů (tak nízko byl bitcoin naposledy v roce 2020), jsou problémy s decentralizovanou finanční platformou (DeFi) Celsius Network, která patří mezi největší platformy s kryptopůjčkami. V neděli totiž zastavila jakékoli výběry a jiné transakce z důvodu „extrémních podmínek na trhu“.

K tomu se dnes přidal problém u největší kryptoměnové směnárny Binance, která na omezený čas zablokovala bitcoinové výběry. Dle vyjádření zakladatele Changpenga Zhao (CZ) se jedná o chybu se zaseknutou transakcí, která bude rychle vyřešena.

Zmíněný největší stablecoin USDT navíc dnes mírně oslabil, stále se však drží na hladině 0,99 USD.

Klepněte pro větší obrázek

Uvidíme, jak se budou trhy vyvíjet dále, protože krvavé dny pokračují i na akciovém trhu a zatím nic nenaznačuje, že by se situace měla zlepšit.

Diskuze (107) Další článek: Tímhle chce letos AMD zválcovat Intel a Nvidii. Odhaluje také procesory Zen 5 a grafiky RDNA 4 pro rok 2024

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,