Broadcom uzavřel s Applem kontrakty za 15 miliard dolarů. Bude dodávat i bezdrátové čipy

Pokud jde o moderní elektronická zařízení, jen těžko si u většiny z nich dokážeme představit absenci čipů, které zajišťují nějakou formu bezdrátové či síťové komunikace. Ať už jde o notebooky, počítače, tablety nebo telefony a další. A právě kvůli těmto čipům uzavřel Apple obří kontrakty.

Broadcom totiž uzavřel dvouletou dohodu na dodávku výkonných komponent pro Apple, která by celkově spolu s dalšími měla do poloviny roku 2023 znamenat v příjmech pro Broadcom přibližně 15 miliard dolarů..

Kromě Wi-Fi a Bluetooth čipů by měl Broadcom dodávat i další druhy radiofrekvenčních čipů, například i přes mateřskou společnost Avago, která v roce 2015 společnost Broadcom koupila za 37 miliard dolarů.

Lze očekávat, že se těchto čipů dočkáme v iPhonech, iPadech, MacBoocích a všech dalších zařízeních od Applu. Díky tak významné dohodě a objednávkách ve velkých objemech lze rovněž předpokládat, že si Apple bude u řady čipů upravovat i specifické vlastnosti přímo na míru jednotlivým produktům.

Váš názor Další článek: Přes víkend vznikl e-shop na dálniční známky. Podívejte se, jak to dopadlo

Témata článku: Apple, Byznys, iPhone, Broadcom, Bluetooth, iPad, Wi-Fi, Avago, Miliarda, DOD, Dolar, Bude, Miliarda dolarů, Kontrakt, Čip, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz