Bývalý vysoký manažer z Microsoftu tvrdí, že by firma měla prodat Windows a Office

V rozhovoru pro CNBC bývalý vysoce postavený manažer z Microsoftu prohlásil, že by Redmondský gigant měl odprodat Windows a Office. Ben Slivka se domnívá, že by takový krok Microsoftu pomohl v lepší koncentraci na cloud.

Zatímco tradiční počítače se dlouhodobě prodávají stále méně (ovšem až na výkyv způsobený pandemií covidu-19), cloud hraje stále významnější roli. Vidíme to ostatně na finančních výsledcích firmy. Podle bývalého manažera je aktuálně pravděpodobně bezpečné vsadit na budoucnost cloudu.

Cloud je ohromný a bude ještě větší

Sám vlastní stovku akcií Microsoftu, jehož cenné papíry loni na hodnotě vzrostly o 51 %. Slivka nechce, aby růst ohrozily případné interní spory. Za příklad dává neúspěšné pokusy o průnik na chytré mobily. Lidé ve vedení Windows podle něj umístili vývojový tým mobilního systému do klece.

Mobilní Windows měl tlačítko Start a jiné nesmysly, kritizuje přístup Slivka. Microsoft následně mobilní strategii třikrát předělal, až výrobci a vývojářská komunita rezignovali. Podle CNBC nicméně Slivkův postoj sdílí málo analytiků a analytiček. Firmy začaly Azure využít poté, co mnoho let budovaly důvěru v jiné produkty od Microsoftu.

Ben Slivka není někdo, kdy by z firmy odešel nedávno. Do Microsoftu nastoupil v roce 1985, kdy pro něj nepracovala ani tisícovka lidí. Podílel se na vývoji operačních systémů a prohlížeče. Podnik opustil ho v roce 1999. Od té doby založil a pak prodal podnik orientovaný na vzdělávání, investuje a věnuje se filantropii.

V 90. předpověděl, že web se stane velkou platformou. Před skončením milénia rovněž popsal koncept Windows jako služby.

Klepněte pro větší obrázek
Vývoj ceny akcií Microsoftu za posledních pět let
ke dni 18. ledna 2022

Zdroje: Ben Slivka | CNBC

Diskuze (35) Další článek: Microsoft varuje před destruktivním malwarem, který cílí na ukrajinské organizace

Témata článku: , , , , , , , , , , ,