České firmy jsou pod palbou kyberútoků, pomoci chce stát

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 7

Názory k článku

25. 11. 2015 15:52

Za ty almuzny by to delal malokdo. Nas stat je ve vecech IT tak nekompetentni, ze by to malokdo delal i za slusnou odmenu. Ikdyby stat svuj pristup k IT zlepsil, lidi poradne platil, tak malokdo ma zaludek na EXTREMNI BORDEL v cele statni sprave.
Tudiz bude asi lepsi, kdyz se o tyhle zalezitosti budou i nadale mnohem lepe starat primo firmy, ktere to cele dokazou asi 10x lip a za 1000x mene penez.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 11. 2015 11:34

Ano, lidi je vice nez dost a znam jich hafo, kteri umeji, jsou sikovni, maji "pouze" stredni skolu... problem je v tom, ze je nikdo nechce zaplatit a proto se venuji tomu, co sype vic penez... a naborari si potom stezuji, ze nemohou nikoho sehnat.... kvalitu je treba zaplatit, ale kdo ji pozna, kdyz vybira 20 leta slecna s VS, ktera ma problem zjistit, kde se zapne pocitac.....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
avatar
24. 11. 2015 08:46

Díky za celkem dobrý článek. Jen jste u něj zapomněli na označení/tag "komerční sdělení". Čímž nechci snižovat kredit, který si MS zaslouží za ústřetový přístup při řešení této problematiky na národní a EU úrovni (byť je jasné, že to nedělají úplně nezištně, že).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 11. 2015 08:01

"To umožňuje třeba automatizované testování softwaru Microsoftu a hledání zadních vrátek."
Tak zadní vrátka jsou buil-in nařízený vládou ne??? A není to jen u MS!!!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 11. 2015 07:28

Chybějí lidé? Já myslím, že jich je víc než dost... Chybějí lidé jenom proto, že si byrokrati nastavili podmínku, že "odborník" musí mít bezpodmínečně a nutně VŠ titul a nejlépe ještě postgraduální PhD. a kromě IT, sítí, protokolů, SW a HW, programování (což už je tak dost široké, že opravdu perfektně a nejlépe tohle všechno nikdo nedokáže umět za celý život) by ještě měl přesně znát například historii EU, vědět proč přesně je nejlepší, aby v Bruselu nestál Vánoční stom Například jeden můj hodně dobrý kamarád, který pak odjel do zahraničí, kde k tomu nemají tak byrokratický přístup a stačí pouze něco jako rekvalifikační školení, tak vyletěl v ČR z IT VŠ, protože nemohl složit zkoušku z ÚČETNICTVÍ Navíc vzdělání na VŠ školách, speciálně v ČR vypadá tak, že v roce 2015 se do výuky zařadí jak se nejlépe bránit proti útokům, které se nejvíce používaly v letech 2000 - 2005 A co se týče vybavení?! V zahraničí, když se něco učíte, tak si to Z DOMU NOSÍTE NA MNOHEM LEPŠÍ VYBAVENÍ DO ŠKOLY. V ČR jsem to měl vždycky naopak - když se něco dělalo ve škole, tak jsem si to vždycky nosil MIMO ŠKOLU, kde bylo mnohem lepší vybavení, než měla škola .Takže české školství má asi tak afektivní výuku "odborníků na kyberbezpečnost" jako měla v Harry Potterovi Umbridgová "obranu proti černé magii" Neříkám, že i z VŠ nemůže vyjít skvělý odborník... Ale to jenom díky tomu, co se naučil hlavně ve volném čase, které věnoval IT a ne díky tomu, co se naučil ve škole.Díky tomuhle debilnímu systému pak skuteční odborníci na kyberbezpečnost, samozřejmě nepracují pro stát, ale dělají úplně něco jiného - například různé pitomé webové aplikace, eshopy nebo komerční hostingová centra.Což sice vydělá víc peněz, ale je to nehorázné plýtvání talentem, za které navíc může STÁT, protože kvůli zbytečným byrokratickým podmínkám se skuteční odborníci na kyberbezpečnost do "národních bezpečnostních center" nikdy nedostanou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor