České „lepidlo na weby“ Integromat koupila německá firma Celonis

O tom, že se i v našem malém českém internetovém rybníčku stále rodí nadějné projekty, svědčí mimo jiné internetová služba Integromat. Do značné míry se dá říci, že jde o projekt podobný IFTTT – jde tedy o web, na kterém lze propojit dvě a více služeb, které spolu vzájemně interagují.

Většina těchto „lepidel na weby“ funguje na principu podmínek a následných akcí, jež jsou prováděny, pokud dojde ke splnění podmínky. Široké uplatnění mají například v oblasti automatizace rutinních činností či v chytrých domácnostech, kde lze například aktivovat různé spotřebiče na základě hodnoty nějakého čidla.

Integromat koupili Němci

Integromat vznikl v roce 2012 a dle popisku na sociální síti LinkedIn nabízí „nástroj pro automatizaci procesů, které děláte ručně. Propojte si aplikace, služby a zařízení jednoduše a rychle. Nepotřebujete umět programovat ani být pokročilým uživatelem. Svou práci si u nás dokážete zautomatizovat sami.“ Jednoduché a funkční řešení se setkalo s pozitivní odezvou – během osmi let získal Integromat více než deset tisíc zákazníků z celého světa.

Automatizační platformu nyní koupila německá společnost Celonis, zabývající se takzvaným „data miningem“. Jádrem jejího byznysu je tedy analytická metodologie získávání skrytých a potenciálně užitečných informací z dat. Informace o koupi byla publikována tuto středu v tiskové zprávě.

„Akvizice Integromatu umožní společnosti Celonis nabídnout svým zákazníkům prvotřídní automatizační platformu pro automatizaci procesů napříč různými aplikacemi a systémy.“ uvádí německý kupec ve zprávě s tím, že míní zachovat značku Integromat, nicméně bude ji prezentovat s dovětkem „od Celonisu“ („by Celonis“).

Pod hlavičkou Celonis

Celonis má v plánu implementovat Integromat do své nové platformy Celonis Execution Management System. Jejím prostřednictvím budou firmy schopné řídit různé aspekty svého podnikání od analýzy, přes strategii a plánování, až po vedení a automatizované akce.

„Rychle rostoucí český startup se objevil na radaru německého investora díky svému jedinečnému přístupu k automatizaci procesů napříč aplikacemi, platformami a systémy.“ uvádí tisková zpráva.

Generální ředitel a spoluzakladatel Integromatu Ondřej Gazda komentoval akvizici: „Jedná se o rychle rostoucí trh a zvykli jsme si na každoroční dvojnásobný růst tržeb. Zároveň vidíme obrovský potenciál naší technologie, která v kombinaci s řešením Celonisu může definovat zcela novou dimenzi systémů, procesů a lidské práce.“

Diskuze (1) Další článek: Mercedes-Benz pracuje na elektromobilu s „nejdelším dojezdem, jaký kdy svět viděl“

Témata článku: Internet, Web, Chytrá domácnost, Linkedin, Akvizice, IoT, IFTTT, Proces, Lepidlo, Automatizace, Aplikace, Platforma, Integromat, Německá firma, Chytrá domácnost na Heureka.czSeagate začne prodávat 20TB pevné disky i běžným smrtelníkům
Karel Javůrek
ÚložištěPevné diskySeagate
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid