Internet | Chytrá domácnost | IFTTT

České „lepidlo na weby“ Integromat koupila německá firma Celonis

O tom, že se i v našem malém českém internetovém rybníčku stále rodí nadějné projekty, svědčí mimo jiné internetová služba Integromat. Do značné míry se dá říci, že jde o projekt podobný IFTTT – jde tedy o web, na kterém lze propojit dvě a více služeb, které spolu vzájemně interagují.

Většina těchto „lepidel na weby“ funguje na principu podmínek a následných akcí, jež jsou prováděny, pokud dojde ke splnění podmínky. Široké uplatnění mají například v oblasti automatizace rutinních činností či v chytrých domácnostech, kde lze například aktivovat různé spotřebiče na základě hodnoty nějakého čidla.

Integromat koupili Němci

Integromat vznikl v roce 2012 a dle popisku na sociální síti LinkedIn nabízí „nástroj pro automatizaci procesů, které děláte ručně. Propojte si aplikace, služby a zařízení jednoduše a rychle. Nepotřebujete umět programovat ani být pokročilým uživatelem. Svou práci si u nás dokážete zautomatizovat sami.“ Jednoduché a funkční řešení se setkalo s pozitivní odezvou – během osmi let získal Integromat více než deset tisíc zákazníků z celého světa.

Automatizační platformu nyní koupila německá společnost Celonis, zabývající se takzvaným „data miningem“. Jádrem jejího byznysu je tedy analytická metodologie získávání skrytých a potenciálně užitečných informací z dat. Informace o koupi byla publikována tuto středu v tiskové zprávě.

„Akvizice Integromatu umožní společnosti Celonis nabídnout svým zákazníkům prvotřídní automatizační platformu pro automatizaci procesů napříč různými aplikacemi a systémy.“ uvádí německý kupec ve zprávě s tím, že míní zachovat značku Integromat, nicméně bude ji prezentovat s dovětkem „od Celonisu“ („by Celonis“).

Pod hlavičkou Celonis

Celonis má v plánu implementovat Integromat do své nové platformy Celonis Execution Management System. Jejím prostřednictvím budou firmy schopné řídit různé aspekty svého podnikání od analýzy, přes strategii a plánování, až po vedení a automatizované akce.

„Rychle rostoucí český startup se objevil na radaru německého investora díky svému jedinečnému přístupu k automatizaci procesů napříč aplikacemi, platformami a systémy.“ uvádí tisková zpráva.

Generální ředitel a spoluzakladatel Integromatu Ondřej Gazda komentoval akvizici: „Jedná se o rychle rostoucí trh a zvykli jsme si na každoroční dvojnásobný růst tržeb. Zároveň vidíme obrovský potenciál naší technologie, která v kombinaci s řešením Celonisu může definovat zcela novou dimenzi systémů, procesů a lidské práce.“

Diskuze (1) Další článek: Mercedes-Benz pracuje na elektromobilu s „nejdelším dojezdem, jaký kdy svět viděl“

Témata článku: Web, Internet, Chytrá domácnost, IFTTT, IoT, Linkedin, Akvizice, Proces, Platforma, Automatizace, Lepidlo, Aplikace, Integromat, Německá firma


Určitě si přečtěte

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 45

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67