Český čip Tropic Square se blíží sériové výrobě. Z Tchaj-wanu dorazily testovací vzorky

Česko v dohledné době začne dodávat na trh vlastní čipy. Pražskému startupu Tropic Square před pár dny dorazily z Tchaj-wanu první vzorky bezpečnostního čipu Tropic01, který se uplatní třeba v hardwarových kryptopeněženkách. Firma zahájila testy, a pokud dopadnou podle očekávání, spustí sériovou výrobu.

Firma Tropic Square je ze 60 procent ovládána českou společností SatoshiLabs vyvíjející kryptopeněženky Trezor. Důvodem založení spin-offu na vývoj čipu bylo zvýšení bezpečnosti. V Trezorech se používají čipy běžných dodavatelů, které jsou uzavřené a řešení případných problémů trvá dlouho. Čipy firmy Tropic Square označované také jako Secure Element jsou otevřené a plně auditovatelné.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Další článek: Aplikace pro rodičovskou kontrolu. Doporučení pro platformy od Googlu, Microsoftu a Applu

Témata článku: Bezpečnost, Čipy, Startupy, Brno, Česko, Investice, Polsko, Slovensko, Kryptoměnová peněženka, Masarykova univerzita, Tchaj-wan, Miloš Vystrčil, Tropic, Česká republika, Litva, Tomáš Pitner, Secure Element, Taiwania Capital, UMC, Vzorek, Tropic Square, SatoshiLabs, Square Enix, Čip, Evžen Englberth