Český startup re.volt nabízející pronájem koloběžek a elektrických skútrů v červnu skončí

Z několika měst na začátku června zmizí žluté elektrické koloběžky a skútry. Český startup re.volt oznámil ukončení své činnosti k 6. červnu s tím, že důvodem jsou finanční problémy, na kterých se podepsala i opatření související s koronavirovou pandemií.

Počátky firmy se datují do roku 2018, kdy v červnu začala v Praze nabízet malé dvoumístné elektromobily čínské výroby s délkou pouhé 2,2 metry. Poskytovatel nepožadoval složení kauce a k zapůjčení vozítka stačila aplikace v mobilním telefonu, občanský a řidičský průkaz.

re.volt: vzestup a pád

Postupem času k elektromobilům přibyly elektrické skútry a motorky. Dle Wikipedie měla firma v roce 2019 „po širším centru Prahy rozmístěno celkem 20 elektroaut, 50 elektroskútrů a 24 elektromotorek“. V únoru 2020 pak přidala do svého portfolia i elektrické koloběžky.

Slibně našlápnutý rozjezd však přibrzdila pandemie onemocnění covid-19 a s ní související opatření. Ta se sice přímo pronájmu vozidel prakticky nijak netýkala, ale omezení mobility se logicky promítlo poklesem zájmu o tyto služby.

Zakladatel a generální ředitel Petr Kuchta k tomu říká: „Covid nás zasáhl zrovna v době, kdy jsme začínali krásně růst, získávali investory a vymýšleli další vylepšení, expanzi a měli velké sny. Současná doba nám ale zkrátka nachystala překážky, které jsme v takto dlouhém měřítku nebyli schopni překonat.“

V červnu přijde konec

V březnu tohoto roku firma stáhla svou flotilu z Prahy, přičemž důvodem tohoto kroku měla být problematická spolupráce s vedením města. Dále působila v Brně, Novém a Starém Jičíně, Kopřivnici a Příboru. Zde nabízela zapůjčení koloběžky za 3 Kč za minutu a elektrického skútru za 4 Kč za minutu. V plánu měla i nasazení elektromobilů.

Pokles zájmu zákazníků ve spojení s absencí jakýchkoli kompenzací vedl k tomu, že re.volt vyčerpal všechny finanční prostředky. „Jelikož stroje nyní nevydělají ani na provozní náklady a společníci již nejsou schopni dále financovat generovanou ztrátu, rozhodli jsme se po důkladných úvahách s těžkým srdcem ukončit provoz a činnost k 6. 6,“ uvedl Kuchta.

Firma se nyní vypořádává s investory, komunikuje s městy a informovala své uživatele prostřednictvím e-mailu. Ti, kteří mají v aplikaci nabitý kredit, mají příležitost ho do 6. června vyčerpat. O možnosti vrácení zbylé částky tisková zpráva nehovoří.

Diskuze (9) Další článek: Miniponorka Dry Combat Submersible doveze americké Navy SEALs do akce suché

Témata článku: Elektromobily, Startupy, Praha, Brno, Česko, Wikipedia, Koloběžka, Sdílená ekonomika, Pronájem, Aplikace, Kopřivnice, Elektrický skútr, Pandemie, Skútr, Červen, Start-up, Elektromobil, Příbor, Český start-up, Nový


Určitě si přečtěte

Týden Živě: David po čtrnácti letech odchází z vedení Živě.cz
Filip Kůžel
Týden ŽivěVideo
Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska | 22

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Nabíjecí „baterky“: Jak pečovat o akumulátory, aby dlouho vydržely

Telefon, chytré hodinky, notebook a třeba i akční kamera. To jsou všechno přístroje obsahující akumulátory, o které je potřeba se alespoň trochu starat.

Jakub Michlovský | 2

Jakub Michlovský
AkumulátoryTipy
Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2021 ** Článek postupně aktualizujeme ** Pokud sami nějaký objevíte, podělte se v komentářích

Lukáš Václavík | 23

Lukáš Václavík
AprílBulvár a vtípky
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 12

redakce
Mapy GoogleStreet View
Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

Tři tipy, jak proklepnout signál Wi-Fi v domácnosti i kanceláři

** Poradíme, jak řešit problémy s rychlostí bezdrátového připojení ** Ukážeme, jak najít nejvhodnější Wi-Fi kanál ** Prozradíme, jak prověřit pokrytí prostoru signálem

Karel Kilián | 2

Karel Kilián
RouterWi-FiTipy
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Peklo opět zamrzlo: Windows 10 se naučily spouštět grafické programy z Linuxu

Peklo opět zamrzlo: Windows 10 se naučily spouštět grafické programy z Linuxu

** Nainstalujete linuxový Gimp a objeví se v nabídce Start ** Desítky to umí díky vrstvě WSLg s podporou GPU akcelerace ** Zatím jen ve Windows 10 Insider

Jakub Čížek | 106

Jakub Čížek
Windows 10Operační systémyLinux
Windows 11? Microsoft pozastavil testovací verze, nechce si zkazit překvapení
Vladislav Kluska
Windows 11SpekulaceWindows 10