Český startup re.volt nabízející pronájem koloběžek a elektrických skútrů v červnu skončí

Z několika měst na začátku června zmizí žluté elektrické koloběžky a skútry. Český startup re.volt oznámil ukončení své činnosti k 6. červnu s tím, že důvodem jsou finanční problémy, na kterých se podepsala i opatření související s koronavirovou pandemií.

Počátky firmy se datují do roku 2018, kdy v červnu začala v Praze nabízet malé dvoumístné elektromobily čínské výroby s délkou pouhé 2,2 metry. Poskytovatel nepožadoval složení kauce a k zapůjčení vozítka stačila aplikace v mobilním telefonu, občanský a řidičský průkaz.

re.volt: vzestup a pád

Postupem času k elektromobilům přibyly elektrické skútry a motorky. Dle Wikipedie měla firma v roce 2019 „po širším centru Prahy rozmístěno celkem 20 elektroaut, 50 elektroskútrů a 24 elektromotorek“. V únoru 2020 pak přidala do svého portfolia i elektrické koloběžky.

Slibně našlápnutý rozjezd však přibrzdila pandemie onemocnění covid-19 a s ní související opatření. Ta se sice přímo pronájmu vozidel prakticky nijak netýkala, ale omezení mobility se logicky promítlo poklesem zájmu o tyto služby.

Zakladatel a generální ředitel Petr Kuchta k tomu říká: „Covid nás zasáhl zrovna v době, kdy jsme začínali krásně růst, získávali investory a vymýšleli další vylepšení, expanzi a měli velké sny. Současná doba nám ale zkrátka nachystala překážky, které jsme v takto dlouhém měřítku nebyli schopni překonat.“

V červnu přijde konec

V březnu tohoto roku firma stáhla svou flotilu z Prahy, přičemž důvodem tohoto kroku měla být problematická spolupráce s vedením města. Dále působila v Brně, Novém a Starém Jičíně, Kopřivnici a Příboru. Zde nabízela zapůjčení koloběžky za 3 Kč za minutu a elektrického skútru za 4 Kč za minutu. V plánu měla i nasazení elektromobilů.

Pokles zájmu zákazníků ve spojení s absencí jakýchkoli kompenzací vedl k tomu, že re.volt vyčerpal všechny finanční prostředky. „Jelikož stroje nyní nevydělají ani na provozní náklady a společníci již nejsou schopni dále financovat generovanou ztrátu, rozhodli jsme se po důkladných úvahách s těžkým srdcem ukončit provoz a činnost k 6. 6,“ uvedl Kuchta.

Firma se nyní vypořádává s investory, komunikuje s městy a informovala své uživatele prostřednictvím e-mailu. Ti, kteří mají v aplikaci nabitý kredit, mají příležitost ho do 6. června vyčerpat. O možnosti vrácení zbylé částky tisková zpráva nehovoří.

Diskuze (9) Další článek: Miniponorka Dry Combat Submersible doveze americké Navy SEALs do akce suché

Témata článku: Elektromobily, Startupy, Wikipedia, Brno, Česko, Praha, Sdílená ekonomika, Koloběžka, Nový, Elektrický skútr, Český start-up, Červen, Pronájem, Aplikace, Kopřivnice, Skútr, Příbor, Elektromobil, Elektrický, Start-up, Pandemie, Vedení měst, Koloběžky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti