Čeští STRV otevřou vývoj v Brně a Silicon Valley

Rozjetá česká mobilní vývojářská společnost STRV otevře pobočky v Brně a San Francisku. Plánuje nabírat 40 lidí za měsíc a postupně pěkně roste v tržbách.

Česká mobilní vývojářská společnost STRV chystá výraznou expanzi. K současné vývojové centrále v Praze počátkem příštího roku přibyde vývoj v Brně a otevírá se také pobočka v San Francisku. Firma je aktuálně v silné růstové fázi – počet zaměstnanců už přesáhl stovku a přibývat mají další. „V plánu je nabírat 40 lidí za měsíc,“ popisuje pro Connect.cz spoluzakladatel a šéf STRV David Semerád.

STRV vyvíjejí mobilní aplikace na zakázku. Firma se v roce 2012 začala zaměřovat především na severoamerický trh, což výrazný růst nastartovalo (více v našem článku). Společnost má aktivity v San Francisku, Los Angeles a New Yorku. Zejména díky zakotvení v LA se jí podařilo najít veřejně prozatím nespecifikované velké klienty ze zábavní branže.

STRV už v Brně podepsala smlouvy s prvními vývojáři s tím, že se hledají i další. Firma tento víkend na Moravě uspořádala i hackathon. „Hodně talentů je z Brna a okolí a nechtějí se do Prahy stěhovat, lidé nám tak unikají. Už nějakou dobu sbíráme zpětnou vazbu a vývojáři se sami ozývali, ať do Brna přijdeme,“ navazuje Semerád.

San Francisko a slibně rostoucí tržby

Novinkou ve STRV je také postupný rozjezd vývoje přímo v San Francisku. „Prozatím jsme pronajali velký být spojený s kancelářemi, kam budeme vozit zaměstnance z Česka. Každý měsíc se budou točit po čtyřech. V horizontu jednoho roku nicméně plánujeme otevřít tradiční vývojový tým. Odstraní to hendikep, na který sem tam narazíme, a sice že nemáme americký vývojový tým.“

Klepněte pro větší obrázek
Chceme být číslo jedna v Americe. Spoluzakladatelé STRV David Semerád (vlevo) a Lubo Smid.​

Růst se dotkne také současné pražské centrály. Ta se počátkem roku bude stěhovat z kanceláří ve Slovanském domě do nových prostor River Garden v Karlíně. S rostoucím počtem zaměstnanců se rovněž začínají zavádět nové struktury. Přibyde i vrstev managementu, což má údajně umožnit lidem povyšovat a růst.

STRV očekávají také slibný růst tržeb. „V současné době máme měsíční tržby 600 tisíc dolarů, do konce roku bychom se chtěli dostat na milion dolarů za měsíc,“ doplňuje spoluzakladatel firmy Lubo Smid. Pomáhá řada zajímavých klientů, vedle zábavní branže třeba velký letecký dopravce či nový hudební projekt z New Yorku. Ten je prozatím ve „stealth“ módu, podle slov zástupců STRV jde však o jednu z cest legálního prodeje muziky.

Rozjetý český podnik navázal i spolupráci s Facebookem a obě firmy chystají pilotní projekty pro virtuální realitu spojenou s brýlemi Oculus Rift.

STRV v Česku spouští několik zajímavých věcí. Je to například iniciativa LadyTech, která chce do technologické branže dostat i ženy (v STRV jich prozatím pracuje deset), a dále také přednášky úspěšných lidí působících v Silicon Valley. Nedávno to byl Čech Otto Fabri pracující v Tesla Motors.

Ze STRV se také odštěpují dva původně interní projekty, konkrétně rychlý rozvoz jídla po Praze nazvaný Ordr a seznamka Lavendr. Z těch se stávají samostatné společnosti. Další interní startupy mají vznikat i nadále.

Diskuze (2) Další článek: Bezdrátové sítě stále ruší meteoradary. Provozovatelé jsou nepoučitelní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,