Čeští TeskaLabs jsou v TechStars a čekají velkou investici

Češi, které se vyplatí sledovat, si vedou dobře. Byli přijati do prestižního londýnského TechStars, hledají nové zaměstnance a letos oznámí investici přes milion dolarů.
Čeští TeskaLabs jsou v TechStars a čekají velkou investici

Českou společnost TeskaLabs jsme v našem nedávném článku označili za podnik, který se vyplatí sledovat. Mladý projekt své kvality postupně potvrzuje. Firma byla přijatá do aktuálního kola prestižního akcelerátoru TechStars a ještě letos chce rozjet první kolo financování. „Počítáme s částkou startující na milionu dolarů,“ říká pro Connect.cz šéf společnosti Aleš Teska.

TechStars je akcelerátor, který si získal výbornou pověst ve Spojených státech a zhruba před dvěma lety se rozšířil také do Evropy, konkrétně do Londýna. Tam TechStars koupil tehdejší slavnou značku Springboard, jejíž součástí byli i rovněž rozjetí čeští Apiary. TeskaLabs jsou první českou firmou, která se do TechStars dostala. Pokud se tedy nepočítá projekt Piictu, v jehož týmu byli i čeští zástupci.

Společně se vstupem do slavného akcelerátoru získali v TeskaLabs nabídku na investici ve výši sto tisíc dolarů. „Tu jsme si nevzali, chystáme zmiňované vlastní kolo. Navíc jsme aktuálně získali určitou mikro investici od českého investora, která nám do konce roku pomůže s cash flow,“ popisuje Teska.

Hledají se vývojáři, i za akcie

TeskaLabs byli součástí posledního kola českého akcelerátoru StartupYard. Proč se hned ženou do dalšího? „Nejdeme do akcelerátoru. Jde to pro nás vstupní brána na další trhy. Jde i o silnou značku, která na trhu výrazně pomáhá.“ TeskaLabs mají obchodní aktivity ve Velké Británii už nyní a vstup do TechStars je dalším rozšířením.

Klepněte pro větší obrázek
Do konce roku přijmeme alespoň 10 vývojářů. Ve hře jsou i opce na akcie.

Vedení společnosti bude odteď sídlit v Londýně, konkrétně půjde o čtyři lidi, vývoj zůstane v Praze. I ten se ale přestěhoval – z dosavadních prostor Node5 do kancelářského komplexu 4D Center na ulici Kodaňská ve Vršovicích. Právě tento technický tým má v nejbližší době nejvíce růst.

„Do konce roku bychom chtěli přijmout asi 10 dalších vývojářů. Potřebujeme lidi, kteří nejsou jenom skvělí vývojáři, ale kteří zároveň zvládnou komunikaci se zákazníky, vysvětlování produktu a jeho integraci. Musí to být takoví evangelisti, ukecaní programátoři“ usmívá Teska. Jeho podnik aktuálně hledá šéfa pro výzkum a vývoj. Součástí platu jsou i opce na akcie firmy. Takovou možnost by měli získat i další zaměstnanci, kteří se stanou součástí „core“ týmu.

Technologii SeaCat, na které v TeskaLabs pracují, jsme popisovali v dřívějším textu. Do budoucna jí čeká zejména rozvoj do světa internetu věcí. „Mobilní bezpečnost je aktuální teď, internet věcí je ale budoucnost, kde navíc není příliš konkurence. I to byl důvod, proč jsme v TechStars nikoho nemuseli příliš přesvědčovat o tom, co děláme. Viděli v IoT ten značný potenciál,“ říká Teska.

Co tento potenciál znamená? Všemožní výrobci svá hardwarová zařízení a stroje propojují se sítěmi a internetem a potřebují, aby veškerá komunikace byla bezpečná. TeskaLabs mají být nástroje, který tohle zajistí. „Ozývají se nám různí výrobci hardwaru či třeba automobilky s tím, že by nás použili ve svých IoT platformách,“ dodává Teska.

Váš názor Další článek: Policie ČR nakupuje sledovací software od Hacking Teamu

Témata článku: Mladý projekt, Různé automobilky, Technický tým, Slavná žena, Vstupní brána, Mikro, Akcelerátor, Opce, Kodaň, První kolo, Značný potenciál


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 162

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 245

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 94