Cetin posílil. Koupil Nej.cz s 250 tisíci aktivními internetovými přípojkami

Oživeno: 13. 12. | Zhruba půl roku po oznámení akvizice úspěšně skončila. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dal v polovině listopadu svolení k převzetí Nej.cz, k formálnímu dokončení obchodu došlo 30. listopadu zápisem do obchodního rejstříku.

Cetin tak již vlastní čtvrtého největšího poskytovatele internetového připojení (po O2, Vodafonu a T-Mobilu). Získal jeho rozsáhlou infrastrukturu, tři datová centra a internetovou televizi Kuki. Na fungování Nej.cz ani Kuki by se zatím nemělo nic měnit.


Původní článek z 21. 4. | Donedávna byl Nej.cz tím, kdo pohlcovat menší telekomunikační firmy. Teď se však sám nechá koupit. Firma vlastněná skupinou Kaprain Karla Pražáka se dohodla na převzetí Cetinem spadajícího stejně jako O2 pod PPF. Detaily ani cenu obchodu nechtějí strany komentovat a akvizici ještě musí schválit antimonopolní úřad.

Z Nej.cz jsme vybudovali třetího největšího hráče na trhu především díky akvizicím těch nejzajímavějších telekomunikačních firem napříč celou republikou. V současné době už ale na tuzemském trhu nevidíme další výrazné akviziční příležitosti, a tedy ani prostor pro vlastní expanzi. Dokončili jsme tak svůj investiční cyklus a společnost Nej.cz prodáváme v ten správný moment,“ říká Karel Pražák.

Nej.cz je čtvrtým největším poskytovatelem internetu v Česku. Má 250 tisíc připojených domácností, k tomu pak 10 tisíc firem. Dosah jeho sítě je ale ještě dvakrát větší. Kromě vlastní optické sítě provozuje v regionech i Wi-Fi nebo kabelovku a přeprodává VDSL právě od Cetinu. Působí také jako virtuální operátor v síti O2.

Loni navíc pohltil také internetovou televizi Kuki, což je pikantní, protože Cetin sám provozuje platformu pro šíření IPTV a sesterské O2 má vlastní internetovou televizi s více než 600 tisíci předplatiteli.

Firmy, které v minulosti koupil Nej.cz

Rio Media, 802.cz, CATR, LTnet, Neuronline, Axonline, Monex, Internet Pb, SporkNet, Centrio, CentroNet, Selfnet, Telly CE, Itselt, MCNet, NJNet, A1Net, Smart Comp (Netbox, Kuki)

Podle informací Živě.cz nejsou součástí obchodu frekvence v pásmu 3,5 GHz, které Nej.cz získal akvizicí CentroNetu. Ty už loni firma vyčlenila do zvláštní firmy Incrate, která se zařadila do nabídka Kaprainu.

Cena, komfort a rozsah služeb poskytovaných zákazníkům Nej.cz zůstávají zachovány. Poskytovatelem služeb připojení k internetu vůči koncovým zákazníkům zůstává společnost Nej.cz,“ uvádí Cetin. Zároveň pak po dokončení obchodu může infrastrukturu Nej.cz využít pro velkoobchodní nabídku jiným partnerům a naopak může pod značkou Nej.cz připojovat další klienty k vlastní optické a metalické síti.

Diskuze (27) Další článek: ChatGPT zpomalil a trpí vánoční únavou, spekulují někteří uživatelé. OpenAI netuší, čím to je

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,