ČEZ koupil dalšího poskytovatele optiky. Internet rozšíří do Zlínského kraje

Energetický gigant loni koupil internetový byznys od svého konkurenta Innogy, ale jak vyplývá z čerstvě vydané výroční zprávy, v poslední den loňského rok ČEZ prostřednictvím své dceřinky Telco Pro Services pohltil i společnosti Adaptivity, Internext 2000 a Optické sítě, které již byly vlastnicky propojené.

Adaptivity ve Zlíně provozuje velké datové centrum, další dvě společnosti poskytují ve Zlínském kraji optické sítě s až gigabitovými rychlostmi. ČEZ tak získal dalších 28 tisíc uživatelů internetových služeb.

ČEZ již dříve koupil několik regionálních poskytovatelů, optiku do domu ale rozšiřuje i sám skrz ČEZNet. Jeho ambicí je nabízet internet v celém Česku. V této souvislosti se dokonce mluvilo o tom, že má zájem koupit tuzemský Vodafone, firmy ale nakonec budou jen spolupracovat.

Telco Pro Services již dnes spolupracuje s různými operátory, kteří využívají jeho širokou infrastrukturu čítající 8500 km optických kabelů na území celého Česka. Nově firma svým partnerům poskytuje i 100Gb/s linky.

Diskuze (1) Další článek: Intel jde do Evropy s 80 miliardami eur. Postaví továrnu v Německu a rozšíří tu irskou

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,