ČEZ posiluje. Koupil optické linky a poskytovatele internetu od Innogy

Jak jsme vás již informovali v předchozích dnech, v Česku dochází k velké konsolidaci internetových sítí, kdy velké společnosti pohlcují menší regionální poskytovatele. Mimo Nej.cz a Nordic Telecom byl na nákupech také ČEZ, resp. jeho dceřinka Telco Pro Services.

Získala totiž od Innogy firmu TelNet Holding, včera na to jako první upozornila Lupa. TelNet podle obchodního rejstříku plně vlastnil telekomunikační společnosti Helios MB, Cerberos a držel 85 % akcií firmy Magnalink. Ty provozují optické sítě s až gigabitovými rychlostmi v severních, východních a středních Čechách. ČEZ, který sám provozuje optiku v délce přes 8500 km, tak zvýšil dosah o další desítky kilometrů.

Struktura telekomunikačního byznysu ČEZu je tím opět trochu „složitější“. Telco Pro Services nyní vlastní zmíněný TelNet se třemi poskytovateli internetu. Vedle toho pod něj spadají také frýdlantský operátor FDLnet CZ, kterého koupil letos, a teprve rozjíždějící se ČEZNet, jehož prostřednictvím chce energetický gigant nabízet koncové služby v celé republice.

Klepněte pro větší obrázek

Samotný ČEZNet přitom sám pohlcuje menší konkurenci. V polovině roku proběhla fúze s firmami KTN Servis, TaNET Borsko a ISP West operujícími na Plzeňsku.

Váš názor Další článek: Další klopýtnutí. Facebook verifikoval kryptoměnového podfukáře jako Elona Muska

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,