Čínský Tencent koupil podíl v pražském herním studiu Bohemia Interactive

Tak přece jen čínský kapitál zavál do největšího českého herního studia. Půl roku poté, co Bohemia Interactive popřela zvěsti o námluvách s Tencentem, se obě společnosti domluvily na obchodu. Tencent nicméně nekoupil celou „Bohemku“, zajistil si jen menšinový podíl.

Jsme rádi, že prohlubujeme naše vztahy s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových i herních společností na světě. Těšíme se, že budeme pracovat na našich současných i budoucích projektech s podporou silného partnera, který nás po mnoho let zná a chápe náš jedinečný přístup k vývoji online her,“ říká Marek Španěl, výkonný ředitel Bohemie Interactive.

Jak velký podíl a kolik Tencent zaplatil, zůstává tajemstvím. V minulosti už ale podobných investic učinil přes dvacet. Drží po pěti procentech ve společnostech Ubisoft, Paradox Interactive a Activision Blizzard. Vlastní také přes 22 % v Dontnodu, tvůrců Life Is Strange a Vampyra, a 40 % v Epic Games. V minulosti také koupil většinové podíly v Klei Entertainment (Don't Starve), Supercell (Clash of Clans) a Grinding Gear Games (Path of Exile). Plně pak ovládá například Riot Games, autory League of Legends a Valorantu.

Tencent je pro Čínu něco jako Google, Facebook a Amazon dohromady. Patří mu sociální sítě Weibo, WeChat, QQ, provozuje vlastní webový vyhledávač a také několik e-shopů či multimediálních služeb.

Bohemia Interactive je jedním z nejstarších českých videoherních studií. Před 20 lety zaujalo svět realistickou taktickou střílečkou Operace Flashpoint, na ni navazuje sérií ARMA. Kromě toho vyvíjí také survival DayZ, looter shooter Vigor a variaci na Minecraft jménem Ylands. Bohemka dnes zaměstnává přes 350 lidí a její hry loni hrálo více než 14 milionů hráčů. Společnost minulý rok prodala 5,7 milionu titulů a utržila rekordních 1,6 miliardy korun.

Diskuze (6) Další článek: Šéf NATO: Tanky se solárními panely by mohly pomoct naší planetě i armádní logistice

Témata článku: Google, Facebook, Byznys, Amazon, ARM, Hry, Čína, Epic Games, Akvizice, Investice, Studium, Ubisoft, Clash of Clans, Výkonný ředitel, Marek Španěl, Bohemia Interactive, Paradox Interactive, Weibo, Klei Entertainment, Operace Flashpoint, Vztah, Life is Strange, SuperCell, Podíl, League of Legends


Určitě si přečtěte

Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti