Čínský Tencent koupil podíl v pražském herním studiu Bohemia Interactive

Tak přece jen čínský kapitál zavál do největšího českého herního studia. Půl roku poté, co Bohemia Interactive popřela zvěsti o námluvách s Tencentem, se obě společnosti domluvily na obchodu. Tencent nicméně nekoupil celou „Bohemku“, zajistil si jen menšinový podíl.

Jsme rádi, že prohlubujeme naše vztahy s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových i herních společností na světě. Těšíme se, že budeme pracovat na našich současných i budoucích projektech s podporou silného partnera, který nás po mnoho let zná a chápe náš jedinečný přístup k vývoji online her,“ říká Marek Španěl, výkonný ředitel Bohemie Interactive.

Jak velký podíl a kolik Tencent zaplatil, zůstává tajemstvím. V minulosti už ale podobných investic učinil přes dvacet. Drží po pěti procentech ve společnostech Ubisoft, Paradox Interactive a Activision Blizzard. Vlastní také přes 22 % v Dontnodu, tvůrců Life Is Strange a Vampyra, a 40 % v Epic Games. V minulosti také koupil většinové podíly v Klei Entertainment (Don't Starve), Supercell (Clash of Clans) a Grinding Gear Games (Path of Exile). Plně pak ovládá například Riot Games, autory League of Legends a Valorantu.

Tencent je pro Čínu něco jako Google, Facebook a Amazon dohromady. Patří mu sociální sítě Weibo, WeChat, QQ, provozuje vlastní webový vyhledávač a také několik e-shopů či multimediálních služeb.

Bohemia Interactive je jedním z nejstarších českých videoherních studií. Před 20 lety zaujalo svět realistickou taktickou střílečkou Operace Flashpoint, na ni navazuje sérií ARMA. Kromě toho vyvíjí také survival DayZ, looter shooter Vigor a variaci na Minecraft jménem Ylands. Bohemka dnes zaměstnává přes 350 lidí a její hry loni hrálo více než 14 milionů hráčů. Společnost minulý rok prodala 5,7 milionu titulů a utržila rekordních 1,6 miliardy korun.

Diskuze (6) Další článek: Šéf NATO: Tanky se solárními panely by mohly pomoct naší planetě i armádní logistice

Témata článku: Facebook, Google, Byznys, Amazon, Čína, Epic Games, Hry, Akvizice, ARM, Investice, Studium, VALOR, Ubisoft, Bohemia Interactive, Cin, Activision Blizzard, Life is Strange, Podíl, Marek Španěl, Vztah, Bohemia, League of Legends, Paradox Interactive, Operace Flashpoint, Riot Games, Hry pro PC na Heureka.cz