Cloudflare spolupracuje s Wayback Machine. Společně vytvoří archiv webu

Cloudflare spolupracuje s Wayback Machine. Společně vytvoří archiv webu

Cloudflare se dohodl na užší spolupráci se službou Wayback Machine. Zatímco první jmenovaný nabízí internetové služby webům počínaje ochranou před útoky a přetížením a konče dostupností kopie stránek, když mají jeho hlavní servery problémy, Wayback Machine je klíčovou funkci Internet Archive.

To znamená, že průběžně vytváří jednoduché časové kopie webových stránek na internetu, které si pak můžete následně prohlédnout. A to včetně těch, které už dnes roky neexistují.

Klepněte pro větší obrázek
Wayback Machine archivuje textovou podobu webových stránek hluboko do minulosti

V rámci spolupráce bude Wayback Machine lépe indexovat i weby dostupné skrze platformu Cloudflaru, což pomůže oběma stranám. Zatímco Wayback Machine získá mnohem více obsahu k archivaci než doposud, weby hostované i skrze Cloudflare, budou dostupné nakonec i skrze Wayback Machine, pokud dojde k pádu jak jejich serverů, tak Cloudflaru samotného. Jedná se tedy o další násobné jištění.

Váš názor Další článek: Gmail bude mít po dlouhých letech úplně nové logo. Google prozradil hrubý nástřel

Témata článku: Internet, Byznys, Historie, Web, Cloudflare, Archiv, Wayback Machine, Server, Webová stránka, Information technology, Kopie40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Futuristický taktický dron V-BAT má za sebou letové testy

Futuristický taktický dron V-BAT má za sebou letové testy

** Společnosti Northrop Grumman a Martin UAV úspěšně završily letové testy vylepšené verze dronu V-BAT ** Ta je odvozená od řady dronů V-BAT s kolmým startem a přistáním ** Tento dron se ve vzduchu udrží až 8 hodin a může nést rozmanitý náklad a příslušenství

Stanislav Mihulka
VojenstvíDrony
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace říjen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály