Čtvrtý největší poskytovatel internetu opět posílil. Nej.cz vedle Netboxu pohltil tři menší ISP

Poskytovatel internetu Nej.cz spadající pod finanční skupinu Kaprain během července provedl fúzi se čtyřmi dalšími společnostmi. Vyplývá to z obchodního rejstříku. Firma definitivně převzala Smart Comp, pod níž spadá Netbox a televize Kuki.

Vedle ní pak spolkla ještě A1net, který poskytuje bezdrátový internet v okolí Kuřimi, MCNet s vlastní optikou a bezdrátem působící na Frýdecko-Místecku a NJNet s optikou v Novém Jičíně.

Nej.cz má díky akvizicím již necelých 250 tisíc zákazníků a sítě provozuje v dosahu asi půl milionu domácností. Má vlastní optickou páteř o délce 2500 km. V minulosti již nakoupila přes deset regionálních poskytovatelů internetu. Mj. i CentroNet, čímž na sebe společnost na sebe vzala i závazek vybudovat bezdrátovou síť v licencovaném pásmu 3,5 GHz. Vedle toho nabízí kabelovou i internetovou televizi a působí také jako virtuální mobilní operátor hostující v síti T-Mobilu.

Největším poskytovatelem internetu v Česku je O2 s přibližně 900 tisíci aktivními přípojkami pevného internetu. Dvojkou je Vodafone/UPC s 500 tisíci a trojkou T-Mobile se 400 tisíci přípojkami.

Diskuze (16) Další článek: Překvapivý objev: Webbův teleskop ulovil svou první supernovu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,