Drama až do posledních sekund. Aukro uvádí plovoucí konec aukcí

Zdroj: QuinceCreative / Pixabay
Drama až do posledních sekund. Aukro uvádí plovoucí konec aukcí | Zdroj: QuinceCreative / Pixabay

Největší tuzemský aukční portál zavádí novinku známkou hlavně z klasických dražeb – plovoucí konec. Jde o volitelnou funkci, kterou musí prodávající u jednotlivých položek nejprve aktivovat.

Klasicky se aukce ukončí po 3, 5, 7 nebo 10 dnech od vytvoření. S plovoucím koncem se závěr posune vždy o 10 sekund, pokud byl poslední příhoz proveden deset sekund před koncem.

Není to zase tak dramatická změna, na posunutí o hodinu by bylo potřeba 360 příhozů. U atraktivních předmětů se ale často bojuje do posledních sekund a plovoucí konec může prodávajícím vydělat něco navíc.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vystavení aukce s plovoucí koncem | Takhle vypadá aukce s plovoucím koncem

Funkce není nijak zpoplatněna. Aukro si ale poplatky bere jinde, například za vystavení aukce a přidání dalších fotografií. Každý uživatel ale může měsíčně podat 20 nabídek bezplatně. Předměty nastavené k přihazování od 1 Kč mají bezplatné vystavení vždy.

Aukro si ale pochopitelně bere také provizi z úspěšného prodeje. Tak se liší podle kategorie, nejvíce je to 8,5 % z konečné kupní ceny, maximálně však 2999 Kč. Výjimkou je prodej auto/moto veteránů, kde je provize sice „jen“ 5 %, avšak může činit až 7000 Kč.

E-shopy se loni potýkaly s velkými problémy:

Diskuze (25) Další článek: Technologické podfuky na olympiádě. Jak cyklistům pomůže páska na holeň a nové spodní prádlo

Témata článku: Byznys, E-shopy, Aukro, Aukce, Příhoz, Poplatek, Dražba, Vystavení, Sekunda, Poslední sekunda, DramaNanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11

Božský režim je nesmrtelný. Nerdi z Redmondu na něj nezapomněli ani ve Windows 11

** Na jedné hromadě nabízí stovky nástrojů Windows ** Přetažením na plochu z nich uděláte zástupce ** Božský režim skvěle doplní Windows Terminal

Jakub Čížek
Windows 11Tipy