E-shop Alfa.cz definitivně skončil, plně jej nahradila T.S.Bohemia

Oživeno 28. 3. 2022 | Pár měsíců od oznámení nastal minulý týden definitivní skončila. Adresa Alfa.cz již návštěvníky přesměrovává na T.S.Bohemii. Přejmenovala se také facebooková stránka obchodu, takže na síti teď působí dvě „Bohemky“.

Původní článek 20. 12. 2021 | Je to osm let, co se spojily dva největší moravské obchody s počítači, T.S.Bohemia tehdy koupila Alfu Computer. Oba dlouho fungovaly vedle sebe jako nezávislé subjekty. Postupně ale spojily sklady, sjednotily sortiment i ceny a na fakturách z Alfy už figurovala T.S.Bohemia. A v dohledné době už bude existovat jen ona.

Alfa.cz migrovala uživatelské účty a historii objednávek i reklamací do e-shopu „Bohemky“. Z původního webu už zůstal jen katalog produktů, ale nakupovat v něm mohou jen ti nepřihlášení. Kdo totiž zadá uživatelské jméno a heslo, dostane varování, že má přejít na T.S.Bohemii. Kdy přesně dojde ke sloučení, zatím nevíme.

Při oznamování akvizice v roce 2013 si firmy malovaly, že by jejich společný roční obrat mohl přesahovat 2,2 miliardy korun a rozšiřujícím záběrem i mimo počítače a elektroniku měly také dále růst. Při pohledu do auditovaných hospodářských výsledků se to ale nakonec nepodařilo a T.S.Bohemia od roku 2014 do 2019 stagnuje okolo 1,9 miliardy korun. Loňská čísla zatím veřejná nejsou.

Klepněte pro větší obrázek
Z Alfy se stane T.S.Bohemia
Diskuze (60) Další článek: Týden po tragické havárii čínského Boeingu 737 se podařilo najít obě černé skříňky

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,