Elon Musk má další rekord. Zaznamenal největší ztrátu osobního majetku v historii

Podle Guinessovy knihy rekordů Elon Musk od listopadu 2021 ztratil 182 miliard dolarů (asi 4 bilióny korun), což je největší propad hodnoty osobního majetku v historii lidstva. Forbes uvádí, že jde o pokles z 320 na 128 miliard dolarů. Podle jiných odhadů má jít o částku blíže 200 miliardám, ale je prakticky nemožné tuto hodnotu stanovit přesně.

Na vině je především propad akcií společnosti Tesla, ve kterých má Musk většinu svého jmění. Nepomohl ani nákup Twitteru v závěru loňského roku – hlučné převzetí firmy a řada kontroverzních rozhodnutí zapůsobila i na akcionáře Tesly a poslala hodnotu akcií ještě níže. Přesto však Tesla zůstává nejhodnotnější automobilkou na světě.

Zajímavé je, že předchozí rekordman byl proti Muskovi „úplný žabař“. Japonský technologický investor Masayoshi Son v roce 2000 přišel o „pouhých“ 58,6 miliardy dolarů.

Muska tento propad stál status nejbohatšího člověka planety. Štafetu převzal Francouz Bernard Arnault, zakladatel luxusního iméria Louis Vuitton Moët Hennessy, jehož majetek se odhaduje na 190 miliard dolarů.

Musk je v tomto žebříčku druhý a alespoň navenek snaží tvářit klidně. Když se na konci roku 2022 uzavřely trhy, napsal: „Naše dlouhodobé základy jsou extrémně silné. Krátkodobé tržní šílenství je nepředvídatelné.“

Diskuze (25) Další článek: Srovnávací test: Wi-Fi 6 mesh do 5 000 Kč. Víc antén neznamená lepší signál, vyhrály nenápadné krabičky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,