Epic loni utržil téměř 10 miliard dolarů. Prozradily to dokumenty ze sporu s Applem

V současném „sporu o Fortnite“ mezi Applem a Epic Games se na veřejnost dostává velká spousta informací z řady interních dokumentů jak od zmíněných společností, tak i dalších, které si soud vyžádal (například i od Googlu, Facebooku…). V jednom z dokumentů vyšlo najevo, jako je na tom společnost Epic Games z byznysového pohledu.

Za rok 2020 dosáhla společnost Epic Games na příjmy 9,6 miliardy dolarů, což zároveň znamenalo meziroční zvýšení o masivních 46 %. Zisk byl přitom rovněž velmi slušných 3,85 miliardy dolarů, takže Epic Games aktuálně operuje s marží kolem 40 %.

Zajímavostí je, že Epic Games získá 93 % tržeb ze hry Fortnite mimo ekosystém iOS, takže v rámci sporu s Applem jde o poměrně malou část celkových příjmů z této hry.

Nutno ale podotknout, že nevíme, jak se příjmy ze hry Fortnite podílí na celkových tržbách. Důležitou roli v účetnictví Epic Games má totiž licencování Unreal Enginu, který je stále populárnější mezi vývojáři her pro všechny možné platformy.

Parodie na reklamu Applu od Epic Games

Váš názor Další článek: Microsoft kupuje firmu, na které je závislý Apple a jeho Siri

Témata článku: Facebook, Google, Apple, Právo, Byznys, iOS, Hry, Epic Games, Fortnite, Dolar, Epic, EPI, Příjem, Unreal engine, Spor, Dokument, Pro, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.cz