Evropská vlna zdražování Amazon Prime. Ve Francii cena stoupne dokonce o 43 %

logo: Amazon | grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz
Evropská vlna zdražování Amazon Prime. Ve Francii cena stoupne dokonce o 43 % | logo: Amazon | grafická úprava: Petr Urban / Živě.cz

Amazon zdražuje balík služeb Prime. Pořídili jste si placené členství, abyste mohli nakoupit zlevněné zboží, sledovat filmy, číst knihy apod.? Amazon.de Prime jde s cenou nahoru o jedno euro u měsíčního předplatného, tedy místo 7,99 eura vyjde na 8,99 eura. Německý Amazon je pro Česko klíčový, přes něj službu užíváme.

Roční předplatné z dnešních 69 eur podraží na 89,9 eura. Při této ceně vás jeden měsíc vyjde na 7,5 eura. Cena předplatného se vám zvedne od příští platby, případně od 15. září. Firma zdražení vysvětluje vysokou inflací a všeobecným zdražením. Pokud se zdražením nesouhlasíte, své předplatné můžete zrušit do 30 dnů od doručení informačního e‑mailu.

Výše zdražení se různí stát od státu. Jak uvádí The Verge, ve Spojeném království se cena ročního předplatného Amazon Prime zvedne o 20 % (na 95 liber), ve Španělsku a Itálii o 39 % (na 49,9 eura) a ve Francii dokonce o 43 % (na 69,9 eura). V případě výše zmíněného Německa se bavíme o třicetiprocentním nárůstu ceny při roční platbě.

Poměrově tak německé předplatné zdražuje méně než v mnohých jiných zemích, v absolutních hodnotách ale patří k nejdražším v Evropě. Předhání ho pouze britská verze, která v přepočtu stojí zhruba 112 eur. Ve Spojeném království, kde lidé od jara ruší předplatná multimediálních služeb, Amazon zdražil poprvé od roku 2014. Evropské vlně zdražování předcházelo navýšení ceny služby v USA. Tam se cena celoročního předplatného ze 119 posunula na 139 dolarů.

Amazon po sedmi letech ve ztrátě

Koronakrize, války a jiné faktory dělají na čele vrásky lidem i firmám. Amazon roky rostl jako z vody, v letošním prvním čtvrtletí se ale ocitl ve ztrátě poprvé od roku 2015. Zdražení Primu bylo zřejmě nevyhnutelné. O důvodech vedoucích ke ztrátě se detailně rozepsala Markéta Mikešová.

Zdroje: e-mail od Amazonu | The Verge

Váš názor Další článek: Dokonáno. Apple se v nových MacBoocích definitivně zbavil Intelu

Témata článku: Video, Byznys, Amazon Prime, USA, Amazon, Německo, E-shopy, Evropa, Předplatné, Francie, Itálie, Španělsko, Koronakrize, Zdražování, Zdražení, The Verge, Spojené království, Platba, Markéta Mikešová, Česká republika, EuroSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Outlook Lite běží i na Androidu s 1 GB RAM. Podporuje ale jen jeden účet

Outlook Lite běží i na Androidu s 1 GB RAM. Podporuje ale jen jeden účet

**Ve vybraných zemích Microsoft vydal Outlook Lite. **Odlehčenému e-mailovému klientu stačí mobil s 1 GB operační paměti. **E-mail nabízí i nadstandardní funkce, kalendář je omezený na dva typy zobrazení.

Petr Urban
E-mailMobilní aplikaceAndroid
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě