Facebook je na cestě ke třem miliardám aktivních uživatelů, už chybí jen kousek

Facebook oznámil výsledky hospodaření za třetí fiskální čtvrtletí. Možná jde o poslední report, kdy se firma ještě jmenuje takto. Spekuluje se totiž o změně jména, které by společnost s dnes už opravdu širokým rozsahem nespojovalo s názvem sociální sítě.

Firma jako celek každopádně utržila 29 miliard dolarů a jen o 57 milionů zaostala za předchozím čtvrtletím, které bylo nejúspěšnější v historii. V meziročním srovnání si Facebook polepšil o 35 %. Naprostou většinu příjmů tvoří inzerce, z přímých plateb a mikrotransakcí do kasy přiteklo jen 734 milionů dolarů. Čistý zisk oproti loňsku vzrostl o 17 % na 9,2 miliardy.

Že se uvnitř firmy dějí změny, naznačuje firma už nyní. Od příštího kvartálu už totiž bude výsledky rozdělovat do dvou segmentů. Divize Family of Apps zahrne Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp a další sociální prvky. Část pojmenovaná jako Facebook Reality Labs se pak soustředí výhradně na virtuální a rozšířenou realitu, tedy brýle Oculus plus software a služby s tím souvisejícími.

Facebook až dosud vliv AR a VR na firemní finance tajil, až nyní však prozradil, že velké investice do tohoto byznysu srazí celoroční provozní zisk o 10 miliard dolarů. Z dlouhodobého hlediska se však tento krok má vyplatit.

Pokud jde o sociální sítě, na alespoň jedné z nich je denně závislých 2,81 miliardy uživatelů, měsíčně pak 3,58 miliardy, což je o 11, resp. 12 % více než před rokem. Samotný Facebook pak má 1,93 miliardy denně aktivních a 2,91 miliardy měsíčně aktivních uživatelů, oproti loňsku jde o 6% nárůst. Bližší pohled do statistik ukazuje, že v Evropě a Severní Americe už síť stagnuje, roste zejména v Asii.

Diskuze (6) Další článek: PC Health Check pro všechny: Microsoft instaluje nástroj jako aktualizaci na počítače s Windows 10

Témata článku: Facebook, Byznys, Historie, Sociální sítě, WhatsApp, Instagram, Evropa, Finanční výsledky, Asie, Aktivní uživatel, Severní Amerika, Platba, Messenger, Dolar, Miliarda, Family of Apps, Uživatelé