Facebook roste. Jeho aplikace každý měsíc používá skoro polovina všech lidí planety

Pro Facebook byl loňský rok rekordní. Zaznamenal nejlepší finanční výsledky v historii, opět vyrostla i jeho uživatelská základna. Firma v posledním čtvrtletí utržila 28 miliard dolarů (33% meziroční růst), čistý zisk pak navýšila o 53 % na 11,2 miliardy. Za celý rok pak Facebook utržil 84,2 miliardy dolarů (21% růst) a vydělal 29,1 miliardy (58% růst).

Nadále platí, že drtivá většina příjmů pochází z reklamy. Právě inzerce přinesla do kasy 27,2 miliardy dolarů, „jen“ 885 milionů pochází z přímých plateb a jiných mikrotransakcí. Na jednoho uživatele Facebook utrží v průměru 10 dolarů za čtvrtletí. Zůstává ale velký nepoměr mezi různýim regiony. V Severní Americe totiž ARPU činí přes 53 dolarů, v Evropě je to už jen necelých 17 dolarů a Asii dokonce 4 dolary.

Lidé loni kvůli covidu omezili osobní styk s ostatními, což se projevilo i ve vysokých přírůstcích aktivních uživatelů. K Facebook se alespoň jednou přihlásilo 1,84 miliardy lidí denně a 2,8 miliardy za měsíc. To znamená meziroční nárůsty 11, resp. 12 %. Přitom před pandemií, mezi roky 2019 a 2020, už nárůsty byly pod hranicí 10 %.

Rostla též celá uživatelská základna firmy čítající kromě sociální sítě i Messenger, WhatsApp a Instagram. Denně je na těchto aplikacích závislých 2,6 miliardy lidí, každý měsíc pak 3,3 miliardy.

Mark Zuckerberg se v konferenčním hovoru vyjadřoval i k tomu, jak chce firma do budoucna odlišovat Messenger a WhatsApp, které se zaměřují na totéž, jen jsou populární v jiných regionech. Podle šéfa firmy bude Messenger vždy těsněji propojen se samotnou sociální sítí a bude mít také více funkcí nesouvisejících přímo s chatováním nebo voláním. V tomto ohledu zůstane WhatsApp konzervativnější.

Nová tvář Messengeru:

Diskuze (21) Další článek: SpaceX chce v Texasu těžit zemní plyn, raketové palivo by se tak stalo dostupnější

Témata článku: Facebook, Byznys, Facebook Messenger, Evropa, Komunikace, Instagram, WhatsApp, Mark Zuckerberg, Instant Messaging, Finanční výsledky, Miliarda, Nová tvář, Arpo, Planeta, Aplikace, Uživatelská základna, Severní Amerika, Asie, Messenger, Dolar


Určitě si přečtěte

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 167

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
Nešťastný vývojář ukazuje, proč není dobré být závislý na Googlu
Lukáš Václavík
InternetGoogle
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Vy a počítač: Virtuální plochy ve Windows mají smysl, používá je třetina čtenářů
Vladislav Kluska
Jak používáte počítačWindows 10Ankety