Facebook | Sociální sítě | Finanční výsledky

Facebooku poprvé v historii neroste příjem. Zisk se propadl kvůli pokutám

Během posledních let bylo stále možné pozorovat, jak Facebooku masivně roste příjem ve velmi pravidelných intervalech. Zpomalování ale bylo znát a ve druhém čtvrtletí letošního roku došlo poprvé v historii k propadu růstu.

Facebook za druhé čtvrtletí letošního roku dosáhl příjmu 16,866 miliardy dolarů. Tento údaj je důležitý především při srovnání se silným čtvrtým čtvrtletím, kdy to bylo 16,914 miliardy dolarů. Právě poslední čtvrtletí je vždy nejsilnější, protože firmy zkrátka utrácí v tomto období nejvíce peněz a dochází k největším prodejům. První čtvrtletí tak bývá pravidelně slabší.

Historicky byl ale růst Facebook vždy tak silný, že ve druhém čtvrtletí příjem překonal rekord z posledního čtvrtletí předchozího roku. Poprvé se tak nestalo a ukazuje to, že Facebook má problém. To že mu klesl zisk na pouhých 2,6 miliardy dolarů, se předpokládalo, protože nyní musí platit spoustu pokut, včetně velké pětimiliardové pokuty v USA. Jakmile se tyto pokuty vyřeší, zisk bude zase zpátky. Otázka ale zní, co se děje s příjmem a zda Facebook nedosáhl stropu.

Pokud jde o aktivní uživatele, tam dochází už je k minimálním růstům, ale stále je to zlepšení. Každý den Facebook použije 1,587 miliardy uživatelů a alespoň jednou měsíčně pak 2,414 miliardy uživatelů z celého světa.

Facebooku také poprvé neroste průměrný příjem z jednotlivých uživatelů, který je 7,05 dolaru, zatímco v silném čtvrtém čtvrtletí roku 2018 to bylo 7,37 dolaru.

Výsledky Facebook jsou tak rozhodně alarmující z pohledu toho, jak se bude situace vyvíjet do budoucna. Facebook není rozhodně firma, která by mohla přijít jen tak s novým produktem a těžil právě s plynulého růstu. Pokud by skončil, bude muset Facebook hledat nové způsoby, jak příjem zvyšovat.

Diskuze (3) Další článek: Vychází nový Computer: jak chránit děti před kyberšikanou

Témata článku: Byznys, Historie, Facebook, Sociální sítě, USA, Finanční výsledky, Zisk, Pokuta, Miliarda, Čtvrtletí, Dolar, Příjem, Růst, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 140

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

Testy čipů Ryzen 3000: AMD překonává Intel ve výkonu, přitom stojí méně

** Testy nových procesorů Ryzen 3000 od AMD jsou venku ** Výkon ve většině aplikací překonává konkurenci od Intelu ** AMD je přitom zároveň neuvěřitelně výhodné v poměru ceny i výkonu

Karel Javůrek | 173