Sociální sítě | Facebook | Finanční výsledky

Facebooku poprvé v historii neroste příjem. Zisk se propadl kvůli pokutám

Během posledních let bylo stále možné pozorovat, jak Facebooku masivně roste příjem ve velmi pravidelných intervalech. Zpomalování ale bylo znát a ve druhém čtvrtletí letošního roku došlo poprvé v historii k propadu růstu.

Facebook za druhé čtvrtletí letošního roku dosáhl příjmu 16,866 miliardy dolarů. Tento údaj je důležitý především při srovnání se silným čtvrtým čtvrtletím, kdy to bylo 16,914 miliardy dolarů. Právě poslední čtvrtletí je vždy nejsilnější, protože firmy zkrátka utrácí v tomto období nejvíce peněz a dochází k největším prodejům. První čtvrtletí tak bývá pravidelně slabší.

Historicky byl ale růst Facebook vždy tak silný, že ve druhém čtvrtletí příjem překonal rekord z posledního čtvrtletí předchozího roku. Poprvé se tak nestalo a ukazuje to, že Facebook má problém. To že mu klesl zisk na pouhých 2,6 miliardy dolarů, se předpokládalo, protože nyní musí platit spoustu pokut, včetně velké pětimiliardové pokuty v USA. Jakmile se tyto pokuty vyřeší, zisk bude zase zpátky. Otázka ale zní, co se děje s příjmem a zda Facebook nedosáhl stropu.

Pokud jde o aktivní uživatele, tam dochází už je k minimálním růstům, ale stále je to zlepšení. Každý den Facebook použije 1,587 miliardy uživatelů a alespoň jednou měsíčně pak 2,414 miliardy uživatelů z celého světa.

Facebooku také poprvé neroste průměrný příjem z jednotlivých uživatelů, který je 7,05 dolaru, zatímco v silném čtvrtém čtvrtletí roku 2018 to bylo 7,37 dolaru.

Výsledky Facebook jsou tak rozhodně alarmující z pohledu toho, jak se bude situace vyvíjet do budoucna. Facebook není rozhodně firma, která by mohla přijít jen tak s novým produktem a těžil právě s plynulého růstu. Pokud by skončil, bude muset Facebook hledat nové způsoby, jak příjem zvyšovat.

Diskuze (3) Další článek: Vychází nový Computer: jak chránit děti před kyberšikanou

Témata článku: Historie, Byznys, Sociální sítě, Facebook, USA, Finanční výsledky, Čtvrtletí, Nero, Růst, Miliarda, Pokuta, Uživatelé, Příjem, Zisk, Dolar


Určitě si přečtěte

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 30

David Polesný
Monitory
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 52

Vojtěch Malý
DatacentraServery
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10