Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka

Oživeno 28. února: Web mojedane.cz je spuštěný.

Od začátku roku testovalo 70 dobrovolníků nový portál pro spojení s finančním úřadem, od 28. února bude dostupný všem. Na mojedane.cz najdou dle mluvčího MFČR Michala Žurovce „moderní, jednoduché, a především online řešení jejich daňových povinností“.

V portálu půjde podávat elektronické přiznání ke všem typům daní, nebude chybět ani osobní daňový kalendář. Online aplikace pomůže s předvyplňováním formulářů i placením vyměřené daně. Dokonce bude umět také generovat QR kódy pro jednoduché zaplacení mobilem.

Spuštění závěrečné fáze a stanovení termínu startu online finančního úřadu na 28. února je pro mě klíčové rozhodnutí. Od března díky tomu lidem umožníme řešit své daňové povinnosti snadno a rychle z pohodlí jejich domova nebo kanceláře. A to nejen daň z příjmů fyzických osob podávanou a splatnou standardně k 1. dubnu, ale letos i daň z nemovitých věcí a daň silniční, které jsem posunula ke stejnému termínu,“ říká ministryně financí Alena Schillerová a připomíná, že při elektronickém podání se povinnost odevzdat přiznání k dani z příjmů posouvá o měsíc až do 3. května.

Daňová přiznání lze elektronicky poslat už dnes, a to několika různými způsoby, které se také tváří moderně. Finanční správa má na webu interaktivní tiskopisy a aplikaci EPO. Pomůžou s některými automatickými výpočty i vyplněním formulářů, odešlou se pak pomocí datové schránky či uznávaným elektronickým podpisem. Také EPO umí u některých podání generovat QR kódy.

V čem tedy budou Moje Daně jednodušší a modernější, zatím není jasné. Barvičky a průvodci nezamaskují fakt, že složité jsou především ony formuláře.

Diskuze (84) Další článek: Facebook z vás udělá rappera. Slouží k tomu nová aplikace BARS

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,