Google je další velká firma v řadě, která se po kovidu nevrátí ke starým pořádkům

Google je další velkou korporací, která oznámila, že se po kovidu nevrátí ke starým pořádkům a pracovní době. Firma na svém blogu odhaduje, že se sice 60 % zaměstnanců opět objeví ve svých kancelářích, ale nejvýše jen na pár dnů v týdnu. Celá pětina pak už bude trvale pracovat na dálku.

Situace se tedy změní, rozhodně se ale nepotvrzuje představa, že chtějí lidé pracovat výhradně z domova. Ve své podstatě se většina opět těší do kanceláře už kvůli přirozené socializaci, jen v ní nechce sedět celý týden a od devíti do pěti

Z dalších velkých počítačových společností už loni oznámil velké změny třeba Hewlett-Packard, který očekává podobný hybridní systém u poloviny svých pracovníků. Zázemí kanceláří by pak mohlo fungovat spíše jako základna pro osobní setkávání s týmy i partnery a pro technické detaily jako přístup ke kopírce aj.

Takový Microsoft si pak pro návrat vytvořil vlastní barometr, který počítá s relativně předkovidovou situací až v nejméně rizikovém stupni, který je nicméně ještě daleko.

Pokud se firmy skutečně nevrátí do situace v roce 2019, přičemž tyto digitální mohou nastavit jakousi novou normu, mohl by to být problém zejména pro developery, kteří před propuknutím pandemie počítali s další mohutnou výstavbou kancelářských budov.

S novými kampusy ostatně doposud koketoval i Google, bude tedy zajímavé sledovat, jestli své plány ještě nepřehodnotí, případně své interiéry nepřestaví na tento nový hybridní způsob práce.

Takový Microsoft už před lety experimentoval se sdílenými stoly, takže jich u některých profesí nakonec nebylo třeba tak velké množství.

Diskuze (8) Další článek: Přes 180 hudebníků urguje Spotify, ať zavrhne „nebezpečný“ patent pro rozpoznávání hlasu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,