Google odpískal další projekt. Zavře herní studia Stadie

Sen jménem Stadia dostává první trhliny, služba odteď budou pouze poloviční. Když ji Google před dvěma lety oznamoval, sliboval novou herní platformu konkurující Sony, Nintendu a Microsoftu. Jen místo konzole měl streamovací servery. Po vzoru soků měl také plány s vývojem vlastních exkluzivních her.

Jenže to už neplatí. Viceprezident Googlu a šéf Stadie Phil Harrison včera potvrdil, že firma zavírá herní studio Stadia Games and Entertainment sídlící v kanadském Montréalu. Zkušená ředitelka Studia Jade Raymond, která v pozici producentky v minulosti pomáhala Ubisoftu rozjet série Assassin’s Creed a Watch Dogs, z firmy odchází „za jinými příležitostmi“.

O práci přijde i 150 vývojářů, grafiků a dalších kreativců, část z nich ale v Googlu zůstane a bude se věnovat jiným věcem. Jak ale trefně poznamenal novinář Jason Schreier, většina lidí do Stadie přišla dělat hry, ne funkce pro Gmail.

Streamovat hry na libovolnou obrazovku je budoucností tohoto odvětví. Nadále budeme investovat do Stadie, abychom našim partnerům a komunitě přinášeli nejlepší možné cloudové hraní. Tohle byl cíl Stadie už od začátku,“ říká Harrison.

Stadia jako taková tedy zůstává coby platforma určená pro třetí strany. Google ji chce nadále vylepšovat a chce také rozšířit partnerství se studii a vydavateli. Ideálně, aby na ní vycházelo tolik her co na PlayStationu a Xboxu.

Co v oznámení nezaznělo, je konkrétní důvod zavření studia. Harrison sice říká, že vývoj her je nákladný a trvá mnoho let. Jenže montréalská pobočka fungovala teprve rok a půl a zatím neměla ani šanci cokoliv ukázat.

Amazon se také potácí

Google ale možná vycítil, že by se mohl dostat do podobných problémů jako Amazon. Ten sice streamovací službu Luna spustil teprve loni, ale herní studia zakládal už pár let předtím. A zatím je to velký průšvih.

Podle Bloombergu utápí ve vývoji půl miliardy dolarů ročně, avšak výsledky se nedostavují. Loni vydaná online střílečka Crucible fungovala jen krátce. Hrálo ji málo lidí, proto ji Amazon stáhl a zkouší ji předělat.

Firma kromě toho pracuje na dvou nových MMO. Původní fantasy New World a pak hře ze světa Pána prstenů. Ta druhá je ještě daleko, nicméně New World mělo vyjít letos. Námět i první reakce v zahraničí ale poukazují na to, že je dost rasistická a v dnešní atmosféře vydat takovou hru bude velký problém.

Diskuze (24) Další článek: V Tokiu si můžete koupit novou tvář – Japonec tiskne 3D masky s realistickými obličeji

Témata článku: Microsoft, Google, Byznys, Gmail, Amazon, Xbox, Hry, Sony, Playstation, Nintendo, Google Stadia, Streamované hraní, Studium, Assassin's Creed, Stadia, Platforma, Watch Dogs, Luna, Studio, Montréal, Bloomberg, New World, Stadium, Ubisoft, Pán Prstenů


Určitě si přečtěte

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 122

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

26 užitečných rozšíření pro Chrome: Naučte prohlížeč nové věci

** Prohlížeč Chrome obsahuje širokou škálu funkcí, neumí ale všechno ** Jeho schopnosti můžete rozšířit pomocí rozšíření ** Vybrali jsme pro vás zajímavé a užitečné doplňky

Karel Kilián | 47

Karel Kilián
Doplňky do prohlížečeChromeProhlížeče
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Konec modrých obrazovek smrti? Microsoft vydává mimořádnou aktualizaci pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 83

Jakub Čížek
Umělá inteligence
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály