Google odpískal další projekt. Zavře herní studia Stadie

Sen jménem Stadia dostává první trhliny, služba odteď budou pouze poloviční. Když ji Google před dvěma lety oznamoval, sliboval novou herní platformu konkurující Sony, Nintendu a Microsoftu. Jen místo konzole měl streamovací servery. Po vzoru soků měl také plány s vývojem vlastních exkluzivních her.

Jenže to už neplatí. Viceprezident Googlu a šéf Stadie Phil Harrison včera potvrdil, že firma zavírá herní studio Stadia Games and Entertainment sídlící v kanadském Montréalu. Zkušená ředitelka Studia Jade Raymond, která v pozici producentky v minulosti pomáhala Ubisoftu rozjet série Assassin’s Creed a Watch Dogs, z firmy odchází „za jinými příležitostmi“.

O práci přijde i 150 vývojářů, grafiků a dalších kreativců, část z nich ale v Googlu zůstane a bude se věnovat jiným věcem. Jak ale trefně poznamenal novinář Jason Schreier, většina lidí do Stadie přišla dělat hry, ne funkce pro Gmail.

Streamovat hry na libovolnou obrazovku je budoucností tohoto odvětví. Nadále budeme investovat do Stadie, abychom našim partnerům a komunitě přinášeli nejlepší možné cloudové hraní. Tohle byl cíl Stadie už od začátku,“ říká Harrison.

Stadia jako taková tedy zůstává coby platforma určená pro třetí strany. Google ji chce nadále vylepšovat a chce také rozšířit partnerství se studii a vydavateli. Ideálně, aby na ní vycházelo tolik her co na PlayStationu a Xboxu.

Co v oznámení nezaznělo, je konkrétní důvod zavření studia. Harrison sice říká, že vývoj her je nákladný a trvá mnoho let. Jenže montréalská pobočka fungovala teprve rok a půl a zatím neměla ani šanci cokoliv ukázat.

Amazon se také potácí

Google ale možná vycítil, že by se mohl dostat do podobných problémů jako Amazon. Ten sice streamovací službu Luna spustil teprve loni, ale herní studia zakládal už pár let předtím. A zatím je to velký průšvih.

Podle Bloombergu utápí ve vývoji půl miliardy dolarů ročně, avšak výsledky se nedostavují. Loni vydaná online střílečka Crucible fungovala jen krátce. Hrálo ji málo lidí, proto ji Amazon stáhl a zkouší ji předělat.

Firma kromě toho pracuje na dvou nových MMO. Původní fantasy New World a pak hře ze světa Pána prstenů. Ta druhá je ještě daleko, nicméně New World mělo vyjít letos. Námět i první reakce v zahraničí ale poukazují na to, že je dost rasistická a v dnešní atmosféře vydat takovou hru bude velký problém.

Diskuze (24) Další článek: V Tokiu si můžete koupit novou tvář – Japonec tiskne 3D masky s realistickými obličeji

Témata článku: Microsoft, Google, Byznys, Gmail, Amazon, Hry, PlayStation, Sony, Xbox, Streamované hraní, Google Stadia, Nintendo, Studium, DAL, Studio, Jade Raymond, Luna, Platforma, Stadium, Bloomberg, Pán Prstenů, Assassin's Creed, Montréal, Watch Dogs, Ubisoft, Hry pro PC na Heureka.czJak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

** Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu ** Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout ** Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Stanislav Janů
Jak vybratRouter
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak dobře vybrat disk SSD. Drahé jsou zbytečné, ty nejlevnější špatné

Jak dobře vybrat disk SSD. Drahé jsou zbytečné, ty nejlevnější špatné

** Vybrat správný disk SSD není příliš složité ** Na některé důležité parametry si ale musíte dát pozor ** Výrobcům se dá věřit, udávané rychlosti jsou dosažitelné

Jiří Kuruc
Jak vybratSSD
Překládáme doménu na IP adresu krok za krokem a už chápeme, jak by mohlo Rusko přijít o internet

Překládáme doménu na IP adresu krok za krokem a už chápeme, jak by mohlo Rusko přijít o internet

** Jedním z klíčových systémů na internetu je DNS ** Stará se o překlad doménového jména na koncovou IP adresu ** Dnes si ten překlad vyzkoušíme krok za krokem

Jakub Čížek
DNSTechnologieInternet
Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

Ruský notebook je přesně tak hrozný, jak si představujete

** Letos se začne prodávat první ruský notebook Bitblaze Titan ** Neohromí výkonem ani výbavou, nýbrž svou neotesaností ** A stejně nakonec není tak ruský, jak se tváří

Lukáš Václavík
RuskoNotebooky