Google zažil další rekordní čtvrtletí, čtyři pětiny příjmů pochází z reklam

Google zažil další rekordní čtvrtletí, čtyři pětiny příjmů pochází z reklam

Alphabet oznámil výsledky hospodaření za třetí čtvrtletí roku 2020. Firma stále jede jako dobře namazaný stroj a i před pandemii covidu dosáhla rekordních čísel.

Společnost během tří měsíců utržila 46,2 miliardy dolarů, mezi ročně o 14 % víc. Loni nicméně rostla o 20 %, takže v tomto ohledu je vidět zpomalení, mj. právě kvůli covidu a oslabení inzertních příjmů. Provozní zisk vzrostl o 24 % na 11,2 miliardy dolarů.

Páteří Alphabetu zůstává Google. Všechny ostatní společnosti holdingu utržily jen 178 milionů dolarů, zato však skončily v provozní ztrátě ve výši 1,1 miliardy dolarů. Google utržil 46 miliard a dosáhl zisku 12,6 miliardy.

Reklamní příjmy tvoří 80 % celého Alphabetu, do kasy přinesly 37 miliard dolarů, z toho 26,3 miliardy pochází z vyhledávače, 5 miliard z YouTubu a 5,7 miliardy pak z inzerce na webech a v aplikacích partnerů. Z cloudových služeb do kasy přiteklo 3,4 miliardy dolarů, ostatní produkty Googlu (hardware a služby mimo cloud) měly na svědomí 5,5 miliardy.

Do dalších čtvrtletí Alphabetu promluví významné události. Finanční ředitelka firmy Ruth Porat řekla Bloombergu, že do konce roku by firma měla pohltit Fitbit. Akvizici vyjde na 2,1 miliardy dolarů.

V miliardovou loterii by se mohl změnit také soud v USA, kde tamní ministerstvo spravedlnosti žalovalo Alphabet kvůli údajnému zneužívání dominantního postavení na trhu s vyhledávači. Obří pokuty již v minulých letech schytal v EU. Evropská komise mu napařila 2,4 miliardy eur kvůli monopolním praktikám ve vyhledávání, 4,3 miliardy kvůli monopolu na Androidu a 1,5 miliardy kvůli online reklamě.

V posledním Týdnu Živě jsme se věnovali mj. problémům Googlu v USA:

Diskuze (4) Další článek: Výkon v ray tracingu bude u Radeonů RX 6000 nejspíše slabší než u Nvidie

Témata článku: Google, Android, USA, Alphabet, Evropská unie, Reklama, Fitbit, Kasa, Čtvrtletí, Ruth, Bloomberg, Dolar, Miliarda, Vyhledávač, Příjem, DAL, CTY, Evropská komise, YouTube, Telefony s Androidem na Heureka.czJak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Jak se nechat fotografovat a naučit se správně pózovat?

Ve většině případů se na fotografických webech setkáte s recenzemi aparátů, radami jak fotit anebo přímo s konkrétními návody, jak dosáhnout nějakého efektu. Kde ale najdete informace o tom, jak by se mělo pózovat?

Petr Březina
Fotoškola
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály