Hodnota Nvidie je poprvé v historii vyšší než Intelu. Může za to rapidní růst obratu

Intel měl s Nvidií historicky několik větších sporů (pamatujete například čipsety od Nvidie?), ale nyní se stala poměrně významná událost, která ukazuje na to, jak moc se Nvidii v poslední době daří, a svým způsobem tak vrací Intelu úder.

Nvidia totiž na veřejné burze poprvé překonala Intel z pohledu celkové hodnoty společnosti. Nvidia se aktuálně dostala na tržní hodnotu 251 miliard dolarů, zatímco Intel má „jen“ 248 miliard dolarů.

Klepněte pro větší obrázek

Nvidia v nejnovějším případě představila novou generaci grafických a výpočetních karet postavených na 7nm architektuře Ampere. Zatím se jedná o produkty pro servery a datacentra, kde je Nvidia i díky softwarové podpoře stále silnějším a významnějším hráčem. Její produkty jsou základem i nejvýkonnějších superpočítačů na světě a nová generace Ampere posouvá možnosti výpočetního výkonu zase o velký kus dále.

Klepněte pro větší obrázek

Na podzim se navíc očekává představení nových desktopových grafických karet řady GeForce RTX 3000, které by měly přinést zvýšení výkonu kolem 30 až 40 % v případě nejvyššího modelu. Hráči už na nové modely čekají poměrně dlouhou, takže by zájem měl být poměrně velký.

Právě kvůli budoucímu růstu a pozitivnímu výhledu na rychlý růst, který si Nvida už stabilně drží nějakou dobu, dávají investoři do Nvidie takové naděje. Samotné finanční výsledky jsou totiž oproti Intelu stále ještě několikanásobně nižší. Zatímco u Intelu se za tento rok očekává obrat kolem 73,8 miliard dolarů s meziročním růstem jen 2,5 %, Nvidia by měla mít obrat kolem 14,6 miliardy dolarů, ale s meziročním růstem 34 %.

Diskuze (9) Další článek: Vibrační přívěsek od odborníků z NASA vás upozorní pokaždé, když se budete chtít dotknout rukou obličeje

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,