Ikea bude mít vlastní výdejní boxy, uloží do nich třeba i gauč

Zdroj: Ikea
Ikea bude mít vlastní výdejní boxy, uloží do nich třeba i gauč | Zdroj: Ikea

Švédský nábytkářský gigant oznámil, že v Česku vybuduje několik samoobslužných výdejních boxů, které budou přístupné 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. První postavila u obchodního centra v Praze na Zličíně a bude fungovat od 28. června. Později je vybuduje také na pražském Černém Mostě a Brně.

Boxy budou mít schránky šesti různých velikostí a může se stát, že jedna objednávka skončí ve více schránkách. Ikea tvrdí, že do nich uloží všechny produkty, které lze koupit v e-shopu, tedy i ty velké jako skříně, matrace nebo pohovky. Zákazníci si je budou muset vyzvednou do tří dnů po obdržení SMS s kódem.

Na Zličíně bude 44 schránek, na Černém mostě 21 a v Brně pak 45. „Věříme, že si výdejní boxy naši zákazníci oblíbí stejně jako například v Maďarsku, kde na jedno stanoviště připadá denně v průměru 15 vyzvednutých objednávek,“ říká Jana Jakubcová, manažerka projektu z oddělení logistiky.

Cena za doručení je stejná jako za vyzvednutí v obchodních domech. Startuje na 49 Kč u balíčků do 15 kg a končí na 499 Kč u objednávek s hmotností přes 200 kg. Kromě vlastních prodejen a boxů Ikea objednávky zasílá i domů či na výdejní místa v Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně, Havířově, Karviné, Třinci a Frýdku-Místku. Kromě nich letos otevře výdejny ještě v Karlovarském a Ústeckém kraji a 15. července zpřístupní plánovací studio v Praze na Chodově.

Posílení výdeje ale stále neřeší hlavní problém, který Ikea s e-shopem má. Obchodu chybí centrální (mezi)sklad, veškeré objednávky se fakticky provádějí na některé ze čtyř prodejen. A pokud například v Ostravě nebude jeden kus nábytku, Ikea jej neumí dodat z Brna nebo Prahy.

Ikea prodlouží život nábytku:

Diskuze (8) Další článek: Skotové spustili nejvýkonnější přílivovou turbínu na světě. Připomíná loď ze Star Wars

Témata článku: E-shopy, Praha, Brno, Ostrava, SMS, IKEA, Hradec Králové, Ústecký kraj, České Budějovice, Objednávka, Schránka, Chodov, Frýdek-Místek, Česká republika, Plzeň, Matrace, Havířov, Karlovarský kraj, Box, Zlín, Gauč, Černý Most, Zličín, Liberec, NábytekSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Oppo a OnePlus už nemohou v Německu prodávat telefony. Stejná situace by mohla potkat i další trhy

Oppo a OnePlus už nemohou v Německu prodávat telefony. Stejná situace by mohla potkat i další trhy

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Pokročilá metoda zabezpečení mobilů mizí. Proč se přestal používat skener oční duhovky?

Pokročilá metoda zabezpečení mobilů mizí. Proč se přestal používat skener oční duhovky?

** Koronavirus na několik měsíců vyřadil z provozu skenery obličeje ** Měly problém u uživatelů s nasazenou rouškou ** Samsung měl už před lety vlastní řešení, které ale opouští

Martin Chroust
GalaxyOční skenerHistorie
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru