Ikea bude mít vlastní výdejní boxy, uloží do nich třeba i gauč

Švédský nábytkářský gigant oznámil, že v Česku vybuduje několik samoobslužných výdejních boxů, které budou přístupné 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. První postavila u obchodního centra v Praze na Zličíně a bude fungovat od 28. června. Později je vybuduje také na pražském Černém Mostě a Brně.

Boxy budou mít schránky šesti různých velikostí a může se stát, že jedna objednávka skončí ve více schránkách. Ikea tvrdí, že do nich uloží všechny produkty, které lze koupit v e-shopu, tedy i ty velké jako skříně, matrace nebo pohovky. Zákazníci si je budou muset vyzvednou do tří dnů po obdržení SMS s kódem.

Na Zličíně bude 44 schránek, na Černém mostě 21 a v Brně pak 45. „Věříme, že si výdejní boxy naši zákazníci oblíbí stejně jako například v Maďarsku, kde na jedno stanoviště připadá denně v průměru 15 vyzvednutých objednávek,“ říká Jana Jakubcová, manažerka projektu z oddělení logistiky.

Cena za doručení je stejná jako za vyzvednutí v obchodních domech. Startuje na 49 Kč u balíčků do 15 kg a končí na 499 Kč u objednávek s hmotností přes 200 kg. Kromě vlastních prodejen a boxů Ikea objednávky zasílá i domů či na výdejní místa v Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně, Havířově, Karviné, Třinci a Frýdku-Místku. Kromě nich letos otevře výdejny ještě v Karlovarském a Ústeckém kraji a 15. července zpřístupní plánovací studio v Praze na Chodově.

Posílení výdeje ale stále neřeší hlavní problém, který Ikea s e-shopem má. Obchodu chybí centrální (mezi)sklad, veškeré objednávky se fakticky provádějí na některé ze čtyř prodejen. A pokud například v Ostravě nebude jeden kus nábytku, Ikea jej neumí dodat z Brna nebo Prahy.

Ikea prodlouží život nábytku:

Diskuze (8) Další článek: EU uvolnila pásmo 6 GHz. Využívá jej nové Wi-Fi 6E

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,