Ikea bude mít vlastní výdejní boxy, uloží do nich třeba i gauč

Zdroj: Ikea
Ikea bude mít vlastní výdejní boxy, uloží do nich třeba i gauč | Zdroj: Ikea

Švédský nábytkářský gigant oznámil, že v Česku vybuduje několik samoobslužných výdejních boxů, které budou přístupné 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. První postavila u obchodního centra v Praze na Zličíně a bude fungovat od 28. června. Později je vybuduje také na pražském Černém Mostě a Brně.

Boxy budou mít schránky šesti různých velikostí a může se stát, že jedna objednávka skončí ve více schránkách. Ikea tvrdí, že do nich uloží všechny produkty, které lze koupit v e-shopu, tedy i ty velké jako skříně, matrace nebo pohovky. Zákazníci si je budou muset vyzvednou do tří dnů po obdržení SMS s kódem.

Na Zličíně bude 44 schránek, na Černém mostě 21 a v Brně pak 45. „Věříme, že si výdejní boxy naši zákazníci oblíbí stejně jako například v Maďarsku, kde na jedno stanoviště připadá denně v průměru 15 vyzvednutých objednávek,“ říká Jana Jakubcová, manažerka projektu z oddělení logistiky.

Cena za doručení je stejná jako za vyzvednutí v obchodních domech. Startuje na 49 Kč u balíčků do 15 kg a končí na 499 Kč u objednávek s hmotností přes 200 kg. Kromě vlastních prodejen a boxů Ikea objednávky zasílá i domů či na výdejní místa v Českých Budějovicích, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Olomouci, Zlíně, Havířově, Karviné, Třinci a Frýdku-Místku. Kromě nich letos otevře výdejny ještě v Karlovarském a Ústeckém kraji a 15. července zpřístupní plánovací studio v Praze na Chodově.

Posílení výdeje ale stále neřeší hlavní problém, který Ikea s e-shopem má. Obchodu chybí centrální (mezi)sklad, veškeré objednávky se fakticky provádějí na některé ze čtyř prodejen. A pokud například v Ostravě nebude jeden kus nábytku, Ikea jej neumí dodat z Brna nebo Prahy.

Ikea prodlouží život nábytku:

Diskuze (8) Další článek: Skotové spustili nejvýkonnější přílivovou turbínu na světě. Připomíná loď ze Star Wars

Témata článku: IKEA, Ostrava, Praha, Brno, E-shopy, SMS, Liberec, Nábytek, Obchodní centrum, Objednávka, České Budějovice, Třinec, Černý Most, Olomouc, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Frýdek-Místek, Zličín, E-shop, Plzeň, Box, Maďarsko, Hradec Králové, Zlín, KarvináTakhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Druhotné softwarové licence. Kdo by nechtěl legální Windows za stovku…

Koupě originálního programového vybavení přímo od výrobce není jedinou možností, jak sehnat pro váš počítač legální software. Další možností je koupit licenci od toho, kdo ji už nepotřebuje nebo nevyužije. Můžete ušetřit nemalou částku, zároveň si však dávejte pozor na podvodníky.

Jan Spěšný