Informační systémy vnesou do vaší firmy řád

(inzerce)
Informační systémy vnesou do vaší firmy řád

S rozvojem podniku a nárůstem agendy přistává na stole otázka: „Zastřešíme svůj provoz jedním všeobjímajícím ERP systémem?“ Pokud je odpověď kladná, je potřeba zvážit, co od takového informačního systému očekáváme a co je tím nejlepším standardem, který v současnosti můžeme dostat.

Klepněte pro větší obrázek

Cloudové ERP

Naprostou špičkou v oblasti informačních systémů je cloudové řešení ERP systému. Náročné výpočetní operace probíhají v prostředí poskytovatele, v tzv. cloudu, a firma se tak obejde bez nutných investic do obměny hardwaru, do zálohovacích serverů apod. Vaše data přitom budou v naprostém bezpečí datového centra konkrétního dodavatele cloudových řešení.

Není cloud jako cloud

Některé softwarové firmy ale svoje řešení za cloudové jen vydávají. Z hlediska informační architektury může jít o běžné on-premise systémy, které jsou nabízeny ve formě hostingu. Takové řešení ovšem nenabízí poptávanou škálovatelnost a elasticitu. Opravdový cloud ERP systém funguje na bázi SaaS, kde se o správu řešení stará 100% poskytovatel. Naplněním tohoto modelu je pak „placení za použití“ bez jakýchkoliv zaváděcích poplatků.

Co s ERP získáte?

S ERP zvládnete v podniku spojit všechny 3 základní úrovně řízení podniku: řízení provozu, řízení procesů a řízení kontroly. Po zavedení systému byste měli pocítit zjednodušení v nakládání s dokumentací, zlepšení komunikace mezi jednotlivými složkami podniku a v delším horizontu snížení provozních nákladů a zvýšení efektivity práce. V úrovni výstupů pak získáte tvrdá data, na jejichž základě budete moci činit kvalifikovaná rozhodnutí a další potřebné kroky k optimalizaci všech složek provozu.

Další článek: Fujitsu Lifebook U904: čtrnáctipalcový ultrabook s rozlišením 3 200 × 1 800

Témata článku: Byznys, Výpočetní operace, Potřebný hardware, Zavedená firma, Naprostý základ, Řád, Výpočetní hardware, Nejlepší standard, Náročná operace


Určitě si přečtěte

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

Jak si pročistit disk ve Windows bez instalování dalších programů

** K vyčištění disku ve Windows nepotřebujete nástroje třetích stran. ** Postačíte si i s obyčejným nastavením. ** Zvolit si můžete i automatické promazávání dat.

Vladislav Kluska | 22

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

Windows 10 černé, nebo bílé? Rozhodněte, zda je hezčí černý motiv, nebo nový světlý

** Do Windows míří bílé téma a přebarví se spodní lišta i Start ** Od minulého roku má ale i téma tmavé. ** Jaké z těchto dvou je ale to hezčí?

Vladislav Kluska | 71

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

Windows 10 budou mít kompletní linuxové jádro. Zatím jen pro vývojáře

** Desítky si budou ještě více rozumět s Linuxem ** V létě získají jeho jádro pro vývojáře ** Microsoft představí také Windows Terminal

Jakub Čížek | 86