Intel bude jednat o výstavbě továrny v Evropě. Vybírat bude dle lokálních možností a podpory od států

Intel už má sice v Irsku továrnu na čipy, která po probíhajícím upgradu bude schopná vyrábět 7nm procesory, vzhledem k velké poptávce ale rozšiřuje počty továren a tentokrát to bude kromě USA i v Evropě.

Podle informací webu Reuters by měl příští týden šéf Intelu Pat Gelsinger jednat se zástupci různých evropských států o výstavbě nové továrny, která bude vyrábět čipy pokročilou technologií. Vzhledem k tomu, že půjde nejspíše o výrobu pomocí 5nm nebo 3nm technologie, lze očekávat obří investice v oblasti 20 miliard dolarů, podobně jako vyjde 3nm továrna TSMC.

Jak je u takto velkých investic zvykem, očekává se podpora konkrétního státu a lokálních struktur, ať už daňová, finanční, pozemková, legislativní a podobně, protože taková továrna znamená nové pracovní pozice pro tisíce lidí. V samotné továrně lze přitom očekávat velmi dobře placené pozice, což pomůže ekonomice v dané oblasti.

Intel tak jde směrem nové strategie, kdy se snaží stále vyrábět vlastní procesory hlavně pomocí vlastních továren a dříve spekulovaná varianta o přechodu na „fabless“ společnost se s příchodem nového šéfa stala minulostí.

Jak se vyrábí 11. generace procesorů Intel Core

Diskuze (22) Další článek: Smíme dělat vše, co umíme? Vědci vytvořili opičí embrya s lidskými buňkami

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,