Intel opět nakupoval. Za 22 miliard získal dopravní startup Moovit

Foto: Intel
Intel opět nakupoval. Za 22 miliard získal dopravní startup Moovit | Foto: Intel

Automobilová divize Intelu dostane novou posilu. Výrobce procesorů na začátku týdne potvrdil zprávy z víkendu, že kupuje izraelský startup Moovit, který stojí za systémem pro vyhledáváním cest spojením různých druhů dopravy. Akvizice vyšla na 900 milionů dolarů, tedy zhruba 22,3 miliardy korun.

Technologie, kterou vytváří Moovit, by se dala popsat jako kombinace IDOS a Waze. Jejím jádrem je plánování tras po městě pomocí různých prostředků hromadné dopravy, které kombinuje s aktuální dopravní situací a doporučeními od komunity uživatelů. Jako možnost dává do plánování zahrnovat i sdílené služby typu Uber nebo Lyft, takže se prakticky nemůže stát, že žádnou cestu nenajde.

Služby Moovit v současnosti využívá 800 milionů lidí a firem po celém světě. Využíval jej i Intel, který se nakonec rozhodl do společnosti vstoupit. Startupu ponechá jeho značku a nechá jej fungovat jako nezávislou dceřinnou společnost, na smlouvách Moovit s Uberem, Waze a dalšími se tak nic nemění. 

Co si nicméně od akvizice Intel slibuje, je, že Moovit nyní posilní jeho jiný dřívější izraelský nákup, společnost Mobileye. Ta patří mezi přední světové hráče ve sféře autonomního řízení, její systémy kombinující kamery, senzory a mapové služby využívá ve svých autonomních vozech přes 25 světových automobilek.

Intel využívá Mobileye i k vývoji robotických taxíků, jejichž plné komerční spuštění plánoval na příští rok. Technologie Moovit mu pomůže získat důležité dopravní informace, které u nich využije, mimo jiné jak robotaxíky rozmístit. Jde proto o logické doplnění celého autonomního ekosystému.

Váš názor Další článek: Pětina Země by mohla být do roku 2070 stejně horká jako Sahara

Témata článku: Intel, Doprava, Autonomní vůz, Akvizice, Waze, Taxi, Mobileye, Start-up, IdosLék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Návod, jak na Mezinárodní vesmírnou stanici propašovat kostým gorily
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceBulvár a vtípky
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Recenze hry Rainbow Six Extraction. Invaze mutantů, která vás nenadchne

Recenze hry Rainbow Six Extraction. Invaze mutantů, která vás nenadchne

Přeměnit mód v plnohodnotnou hru je celkem běžnou herní praxí. Ubisoft se pro to rozhodl v případě Rainbow Six Siege a ačkoli je výsledek zajímavý, moc vás nenadchne.

Vojtěch Matušinský
Rainbow Six ExtractionRecenze