Intel v Irsku postaví novou továrnu a dále investuje do továren stávajících

Rok 2018 nebyl pro Intel úplně vydařený. Poslední finanční výsledky sice ukazují, že firma navýšila zisk a navzdory nesplněným očekáváním investorů si udržela i slušný meziroční růst obratu, jenže aktuální finance nejsou všechno. Intel bojuje s nasazováním nové technologie výroby, nedostatkem výrobních kapacit u technologie stávající, musel hledat nového šéfa a konkurence v podobě AMD nepříjemně dotírá. Firma se ale snaží vymanit z aktuálních problémů a investuje do nových továren.

Intel již dříve plánoval část výroby přesunout k TSMC, avšak tento plán zřejmě přehodnotil a celou situaci hodlá vyřešit velkými investicemi do továren stávajících, kde chce navýšit výrobní kapacity.

Jedna z prvních továren, kde proběhne modernizace, bude FAB 28 v Izraeli. Intel zde hodlá investovat celkem 11 miliard dolarů, aby urychlil nástup a hlavně navýšil výrobní kapacity 10nm procesu, na který se budou spoléhat nové generace jeho procesorů.

Další velkou investicí bude i výstavba nové továrny v Irsku. Zde hodlá Intel investovat dalších 7 miliard a na ploše 110 000 m² vystavět nový výrobní komplex. Stavba továrny dá práci 1600 zaměstnancům a až bude továrna hotová, bude zde pracovat dalších 4500 odborníků.

Intel tímto dává jasně najevo, že problémy s výrobou hodlá řešit co nejdříve a první výsledky by se měly dostavit již na konci tohoto roku nebo v roce následujícím.

Zdroj: TechpowerUP

Diskuze (2) Další článek: Audi v Ženevě ukáže Q4 E-Tron. Plně elektrické auto, menší a levnější

Témata článku: Technologie, Intel, Procesory, Investice, Izrael, Výroba, Dolar, DAL, Továrna, Výrobní kapacita, Kapacita, Nová továrna, Irsko, Finance, Dale, Velká investice, Procesory na Heureka.cz