Intel v Irsku postaví novou továrnu a dále investuje do továren stávajících

Zdroj: Intel.com
Intel v Irsku postaví novou továrnu a dále investuje do továren stávajících | Zdroj: Intel.com

Rok 2018 nebyl pro Intel úplně vydařený. Poslední finanční výsledky sice ukazují, že firma navýšila zisk a navzdory nesplněným očekáváním investorů si udržela i slušný meziroční růst obratu, jenže aktuální finance nejsou všechno. Intel bojuje s nasazováním nové technologie výroby, nedostatkem výrobních kapacit u technologie stávající, musel hledat nového šéfa a konkurence v podobě AMD nepříjemně dotírá. Firma se ale snaží vymanit z aktuálních problémů a investuje do nových továren.

Intel již dříve plánoval část výroby přesunout k TSMC, avšak tento plán zřejmě přehodnotil a celou situaci hodlá vyřešit velkými investicemi do továren stávajících, kde chce navýšit výrobní kapacity.

Jedna z prvních továren, kde proběhne modernizace, bude FAB 28 v Izraeli. Intel zde hodlá investovat celkem 11 miliard dolarů, aby urychlil nástup a hlavně navýšil výrobní kapacity 10nm procesu, na který se budou spoléhat nové generace jeho procesorů.

Další velkou investicí bude i výstavba nové továrny v Irsku. Zde hodlá Intel investovat dalších 7 miliard a na ploše 110 000 m² vystavět nový výrobní komplex. Stavba továrny dá práci 1600 zaměstnancům a až bude továrna hotová, bude zde pracovat dalších 4500 odborníků.

Intel tímto dává jasně najevo, že problémy s výrobou hodlá řešit co nejdříve a první výsledky by se měly dostavit již na konci tohoto roku nebo v roce následujícím.

Zdroj: TechpowerUP

Diskuze (2) Další článek: Audi v Ženevě ukáže Q4 E-Tron. Plně elektrické auto, menší a levnější

Témata článku: Technologie, Intel, Procesory, Investice, Izrael, Finance, Výrobní kapacita, Továrna, Velká investice, Kapacita, Dolar, Dale, Irsko, Výroba, DAL, Nová továrnaRobotická loď amerického námořnictva poprvé vypálila raketu. Bojové lodě bez námořníků mají budoucnost

Robotická loď amerického námořnictva poprvé vypálila raketu. Bojové lodě bez námořníků mají budoucnost

** Americké námořnictvo nedávno zveřejnilo záběry z nedávného průlomového testu ** Prototyp robotické lodi USS Ranger při plavbě na moři odpálil raketu SM-6 ** Jde o jednu z nejvíce pokročilých naváděných raket, jaké dnes US Navy používá

Stanislav Mihulka
LoděVojenstvíRaketaRoboti
Čtvrtá beta Windows 11 opět ladí vzhled a myslí na detaily
Lukáš Václavík
Windows 11Windows InsiderOperační systémy
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Microsoft prvně zmínil Windows 10 21H2. Desítky na podzim dostanou nové funkce
Lukáš Václavík
Windows InsiderWindows 10Microsoft