Intel začíná mít fokus. Chce se zbavit sportovní divize s 3D rekonstrukcí kamerových záběrů

V případě Intelu se v posledních letech zdálo, že kromě opoždění po technologické stránce začal i ztrácet fokus. Nakupoval startupy, které svým zaměřením jako by nedávaly smysl, nesouvisely s hlavním byznysem. Jedním takovým odskokem je sportovní technologická divize postavená hlavně kolem technologie True View.

Intel ji získal a dále rozvíjel od roku 2016, kdy koupil startup Replay Technologies. Technologie funguje skvěle – pomocí desítek až stovek kamer rozmístěných uvnitř sportovního stadionu dokáže v reálném čase nahrávat a rekonstruovat trojrozměrný obraz. Díky tomu lze po události (typicky gól, nebo faul) pozorovat akci plynule z jakéhokoli úhlu.

Působivá ukázka technologie True View:

Technologie Intelu byly na pozadí, videozáběry je třeba co nejrychleji zpracovat a vytvořit 3D model. Značka „Intel Studios“, pod kterou se tento produkt prodává, ale nejspíše nebude mít dlouhého trvání.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka serverovny a ovládacího pracoviště

Dle webu Sportico totiž Intel chce prodat celou sportovní divizi, hledání kupce už probíhá. Intel sice zatím nic nepotvrdil, ale s příchodem nového šéfa Pata Gelsingera přichází řada usměrnění a čistek, takže opětovný fokus na základní produkty Intelu a zbavení se takových divizí dává obrovský smysl.

Diskuze (2) Další článek: Vesmírné zprávy: Vrátil se první ostrý Crew Dragon

Témata článku: Technologie, 3D, Byznys, Intel, Sport, Kamera, MIT, Intel Studios, Divize, Pat Gelsinger, Rekonstrukce, Fokus, Kam, Replay Technologies, Sportovní potřeby na Heureka.cz