Intelu hrozí obrovská pokuta. Porušil dva primitivní patenty, rozhodla porota v malém městečku

Intelu hrozí obrovská pokuta. Porušil dva primitivní patenty, rozhodla porota v malém městečku

Intel bude nejspíše muset rozbít nějaké to prasátko, výrobce čipů totiž tvrdě narazil (PDF) u okresního soudu v texaském Wacu. Tamní porota mu udělila pokutu ve výši 2,175 miliard dolarů za údajné porušení dvou patentů US7523373B2 a US7725759B2 z roku 2005 a 2006.

Oba dokumenty popisují způsoby úspory elektrické energie v elektrických obvodech. Jeden snížením napětí v paměťových obvodech, druhý pak kontrolou pracovní frekvence. Patenty dnes patří společnosti VLSI Technology LLC, případný jackpot by ale zamířil i do pokladničky evropského výrobce integrovaných obvodů NXP (Philips).

Klepněte pro větší obrázek
Porota rozhodla, že VLSI přísluší 2,175 miliard dolarů

Intel si však zatím takovou variantu nechce připustit a už se nechal slyšet, že se samozřejmě odvolá. Údajně má zmíněné a principiálně poměrně vágní technologie doložené vlastními a mnohem pokročilejšími patenty a VLSI Technology je podle něj jen před pár lety účelově vytvořená právnická osoba – prázdná schránka, kterou živí jen obchodování s patenty a patentový trolling.

Diskuze (14) Další článek: Detektory lži nefungují a jsou založené na pochybných studiích, tvrdí americký panel expertů

Témata článku: Byznys, Intel, Čipy, PDF, Philips, Patenty, NXP, Porota, Patent, Městečko, Dolar, Malé městečko, Obrovská pokuta, Okresní soud, Pokuta, MÉSTLetní čas nekončí – ručičky hodinek budeme muset posouvat minimálně dalších pět let

Letní čas nekončí – ručičky hodinek budeme muset posouvat minimálně dalších pět let

** V roce 2018 to vypadalo, že EU poslechne hlas lidu a zruší letní čas ** Bohužel se to nakonec kvůli neshodám nepovedlo ** SELČ si proto budeme „užívat“ dalších pět let

Karel Kilián
Letní časEvropa
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Strážci Galaxie budou vyžadovat 150GB volného místa, podívejte se na požadavky

Noví herní strážci budou pořádně macatým kouskem, který překonává i Flight Simulator.

Michal Maliarov
Marvel's Guardians of the GalaxyHardware