Intelu hrozí obrovská pokuta. Porušil dva primitivní patenty, rozhodla porota v malém městečku

Intel bude nejspíše muset rozbít nějaké to prasátko, výrobce čipů totiž tvrdě narazil (PDF) u okresního soudu v texaském Wacu. Tamní porota mu udělila pokutu ve výši 2,175 miliard dolarů za údajné porušení dvou patentů US7523373B2 a US7725759B2 z roku 2005 a 2006.

Oba dokumenty popisují způsoby úspory elektrické energie v elektrických obvodech. Jeden snížením napětí v paměťových obvodech, druhý pak kontrolou pracovní frekvence. Patenty dnes patří společnosti VLSI Technology LLC, případný jackpot by ale zamířil i do pokladničky evropského výrobce integrovaných obvodů NXP (Philips).

Klepněte pro větší obrázek
Porota rozhodla, že VLSI přísluší 2,175 miliard dolarů

Intel si však zatím takovou variantu nechce připustit a už se nechal slyšet, že se samozřejmě odvolá. Údajně má zmíněné a principiálně poměrně vágní technologie doložené vlastními a mnohem pokročilejšími patenty a VLSI Technology je podle něj jen před pár lety účelově vytvořená právnická osoba – prázdná schránka, kterou živí jen obchodování s patenty a patentový trolling.

Diskuze (14) Další článek: Detektory lži nefungují a jsou založené na pochybných studiích, tvrdí americký panel expertů

Témata článku: Byznys, Intel, Čipy, PDF, Patenty, Philips, Patent, Městečko, Malé městečko, NXP, Obrovská pokuta, Dolar, Porota, MÉST, Pokuta, Okresní soud