Seznam.cz | IT Osobnosti | Ivo Lukačovič

Ivo Lukačovič odchází z představenstva Seznamu. Chce se více věnovat jiným projektům

Ivo Lukačovič odchází z představenstva Seznamu. Chce se více věnovat jiným projektům

Ivo Lukačovič odchází z pozice předsedy představenstva Seznamu. Firma to oznámila na svém oficiálním blogu s tím, že Lukačovič dále nebude ani jeho členem. Dle obchodního rejstříku je dnem zániku jeho funkce pátek 15. února 2019.

45letý Lukačovič vystudoval Smíchovskou střední průmyslovou školu, poté studoval na ČVUT, kterou ale nedokončil. V roce 1995 začal v Perlu psát vlastní katalog internetových stránek a v roce 1996 jej spustil na adrese Seznam.cz, čímž odstartoval začátek svého úspěchu na českém internetu.

Kolektivní generální ředitel

Na pozici předsedy představenstva působil Lukačovič od vzniku společnosti Seznam.cz, a.s. 5. dubna 2000, tedy bezmála devatenáct let. Od května do července 2015 ho na tomto postu na 49 dní nahradil současný místopředseda Pavel Zima.

Podle Zimy, který v současnosti působí také v roli ředitele pro exekutivu a komunikaci, „Jde o formální stvrzení změn provedených na podzim roku 2017, kdy došlo ke zrušení pozice výkonného ředitele a exekutivní řízení společnosti převzali tři místopředsedové představenstva v roli kolektivního CEO.“

Klepněte pro větší obrázek
Místopředsedové Pavel Zima, Tomáš Kapalín a Ondřej Procházka (Zdroj: Blog Seznamu)

Lukačovič se dle oficiální zprávy již několik let řízení Seznamu nevěnuje a hodlá se soustředit na další technologické projekty. Řeč je zejména o portálu Windy.com, založeném v roce 2014, který poskytuje v reálném čase meteorologickou mapu, na níž lze zobrazit přes třicet různých faktorů, ovlivňujících počasí.

Střídačka na postu předsedy

Seznam k dalšímu vývoji uvádí, že „Na pozici předsedy představenstva se budou střídat tři stávající místopředsedové. Změna v čele statutárního orgánu proběhne vždy jednou za čtyři měsíce.“ Prvním místopředsedou je Pavel Zima, v červnu ho vystřídá Tomáš Kapalín a po něm se vedoucí pozice ujme Ondřej Procházka.

Fakt, že Lukačovič opustil křeslo předsedy představenstva Seznamu, nic nemění na jeho majetkové struktuře, kde nadále zůstává jako jediný majitel. Podle magazínu Forbes byl v uplynulém roce 13. nejbohatším Čechem s celkovým majetkem v hodnotě 16 miliard korun.

Diskuze (12) Další článek: Apple Pay: Kde a jak můžete platit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch

Témata článku: Windy, Seznam.cz, Internet, Osobnosti počítačové historie, IT Osobnosti, CEO, Ivo Lukačovič, Místopředseda, Lukačovič, Pozice předsedy, Luka, Předseda představenstva, Pavel Zima, Zdroj, Statut, Blog Seznamu, Seznam, Forbes, Představenstvo, Ondřej Procházka


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

Otestovali jsme 8 mobilů do 8 000 Kč: rozdíly ve výkonu jsou ohromné

** Mobil za 8 000 Kč uspokojí většinu uživatelů ** Klasické foťáky stačí, širokáče ale zklamaly ** Zásadní jsou rozdíly ve výkonu

Časopis Computer | 4

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59