Jack Dorsey rezignoval. Twitter předal do rukou dosavadního technického ředitele

Twitter přišel o šéfa. Jack Dorsey svou rezignaci oznámil 29. listopadu zveřejněním dopisu adresovaného zaměstnankyním a zaměstnancům. Po téměř 16 letech v podniku, který spoluzaložil, končí ze tří důvodů.

Neurčitě píše, že vedení firem lidmi, kteří je založili, považuje za silně limitují až vedoucí k selhání. Na co nebo koho naráží, můžeme jen spekulovat. Jeho místo zaujme Parag Agrawal, dosavadní technologický ředitel, který pro Twitter na této pozici pracuje od října 2017. Do firmy nastoupil jako vývojář.

Předtím působil mj. pro Microsoft Research a Yahoo Research. Agrawal měl podporu Dorseyho a představenstvo ho jednohlasně zvolilo. Dále se členem představenstva stává Brat Taylor, prezident a provozní ředitel Salesforce. Dorsey ani v jeho případě nešetří chválou a superlativy.

Tyto dvě personální změny ve svém rozhodnutí opustit post považuje za klíčové. Třetím důvodem je prý celý vývojový tým. Nyní již bývalý šéf věří v jeho potenciál a ambice.

Dorsey zcela odejde v příštím roce

Agrawala a Taylora provede jejich prvními měsíci v nových pozicích jako člen představenstva v rámci stávajícího mandátu, který mu skončí v roce 2022, a poté Twitter zcela opustí. Zůstane mu podíl a rovněž vedoucí úloha platební platformy Square, kterou spoluzaložil.

Twitter měl dlouhodobě problém se ziskovostí, v černých číslech se pohyboval v letech 2018 a 2019. Dorseymu hrozilo, že o své místo přijde loni, podnik ale dokázal získat investory a Dorsey se jako ředitel udržel. Letos v říjnu vyšlo najevo, že algoritmus sociální sítě upřednostňoval příspěvky z pravicového názorového spektra.

Letos představil dva nové monetizační modely. V listopadu oznámil svůj zájem na kryptoměnách, nový tým se věnuje všemu, co souvisí s decentralizací. Před Twitterem leží řada výzev, případné konkrétní úpravy vize zatím nepředstavil.

Zdroje: blog Twitteru | CNBC | Jack Dorsey na TwitteruTess Rinearson na Twitteru | tisková zpráva Twitteru

Diskuze (4) Další článek: Aktualizovaný přehled slev na Cyber Monday 2021. Kde a co se vyplatí nakoupit?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,