James Bond a Hvězdná brána změní domov. Amazon kupuje MGM za 8,5 miliardy dolarů

Amazon stojí na prahu druhé největší akvizice ve své historii. Firma založená a řízená Jeffem Bezosem dnes oficiálně potvrdila námluvy, o kterých se od minulého týdne šuškalo. Americká společnost totiž za 8,45 miliardy dolarů kupuje filmové studio MGM. Obchod ještě musí schválit regulační úřady, ale to by měla být jen formalita.

Metro Goldwyn Mayer sestává z filmové i televizní produkce a za tři roky oslaví stoleté výročí od založení. Amazon po koupi získá přístup do katalogu více než 4000 filmů a 17 000 seriálů a televizních pořadů, které celkově posbíraly přes 180 Oscarů a 100 cen Emmy.

Amazon by tak mohl výrazně obohatit nabídku své streamovací služby Prime Video a stejně jako Netflix se z internetu etablovat mezi hollywoodskou elitu. Studio se lvem ve znaku natočilo Rockyho, Mlčení jehňátek, Sedm statečných nebo úspěšné seriály Hvězdná brána, Fargo, Vikingové či Příběh služebnice. Nejcennější značkou v portfoliu je pak James Bond.

Ta by ale Amazonu nepřipadla celá. MGM vlastní jen polovinu, tu druhou skrz společnost Eon Productions ovládá a kreativně řídí rodina Broccoliova. Nejspíš tak nehrozí, že by agent 007, ať už v budoucnu bude mít jakoukoliv podobu, byl k vidění jen na Prime Videu.

Stream Amazonu je v Česku od prosince 2016. Momentálně má v katalogu přes 600 titulů, z toho okolo 130 s titulky a necelých 70 i s dabingem. Lokalizace se každým měsícem zlepšuje, od nedávna lze za služba platit i v korunách. Prvních šest měsíců je za 79 Kč, pak už se platí 159 Kč. Brzy by měl Prime Video nabídnout i počeštěné uživatelské rozhraní.

Diskuze (7) Další článek: USB-C dorazí v nové verzi, bude schopné napájet a nabíjet výkonem až 240 W

Témata článku: Byznys, Internet, Amazon, Netflix, Hudba, filmy, seriály, Praha, Jeff Bezos, Akvizice, Emma, Hvězdná brána, Katalog, Prime video, Goldwyn Mayer, Rocky, Brána, Fargo, Bon, James Bond, Oscar, EON, Dolar, MGM, Česká republika, Regulační úřad, Viking