Jan Řežáb: Stáváme se největšími na světě

Connected s Janem Řežábem, šéfem české společnosti Socialbakers, která už od investorů ze Silicon Valley získala přes 8 milionů dolarů a otevírá pobočky po celém světě.
Jan Řežáb: Stáváme se největšími na světě

Hostem Connected je Jan Řežáb, spoluzakladatel a výkonný šéf Socialbakers, jedné z nejslibnějších mladých českých technologických společností. Socialbakers koncem minulého roku získali novou investici ve výši 6 milionů dolarů a celkem už mají přes 8 milionů dolarů. Firma nyní velice rychle roste, zakládá pobočky po celém světě a už dokonce nakupuje jiné startupy.

Socialbakers analyzují data na sociálních sítích, což je například podle série loňských akvizic podobných firem slibná oblast podnikání. Jan Řežáb proto myslí ve velkém a v rozhovoru mluví i o možném vstupu na burzu a nutnosti v Česku vybudovat firmu, která naváže na světové úspěchy bezpečnostních firem, pouze v oblasti webového softwaru.

Mladá společnost v současné době výrazně investuje do vývoje a nabírá nové posily do vývojářských týmů v Praze a Plzni. Příjmy by se v tomto roce mohly pohybovat okolo 25 milionů dolarů.

Na pořadu spolupracujeme s UPC a SAT Plus. Starší díly můžete sledovat zde.

Předchozí díly Connected

Témata článku: Video, Byznys, Rozhovory, Sociální sítě, Startupy, Connected, Adam, Adama, Josef, Vývojářská pobočka

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • chytraknactvrtou 20. 2. 2013 23:43:38
    Průmysl a zemědělství v Asii a Jižní Americe a evropani a amíci se baví...
  • dolph1888 19. 2. 2013 21:20:08
    Jé to jsem dnes viděl na UPC programu v TV, je to svátek TV už nemám, ale...
  • flaeshik 18. 2. 2013 21:09:02
    Diky za rozhovor - drzim pesti! Analyza (nejenom) socialnich dat rozhodne...