Jeff Bezos za jediný den zbohatl o téměř 300 miliard korun. Nejvíce v historii

Zbohatnout se dá různě, ale pokud vlastníte opravdu velkou porci akcií jedné z nejhodnotnějších společností na světě, jde to občas opravdu snadno.

Jeff Bezos už je nějakou dobu nejbohatším člověkem na planetě, jeho bohatství zavisí na akciích Amazonu. A právě díky tomu, jak se Amazonu daří, klesá, nebo stoupá jeho jmění.

Nyní však nastala událost, která nemá v historii obdoby. Akcie Amazonu totiž stouply během jediného dne o 7,9 %, což se pochopitelně převedlo i na to, jaké má Jeff Bezos jmění.

Už od začátku tohoto roku Jeff Bezos zbohatl o 74 miliard dolarů, během zmíněného rekordního dne to ale bylo rovnou o 13 miliard dolarů, což je v přepočtu téměř 300 miliard korun. Jeho bývalá žena za stejný den zbohatla o 4,6 miliardy dolarů a je 13. nejbohatším člověkem na zemi.

Klepněte pro větší obrázek

Současné jmění 56letého Jeffa Bezose se odhaduje na 189 miliard dolarů, tedy asi 4,3 bilionu korun. Druhý Bill Gates je téměř o polovinu „chudší“ s 118 miliardami dolarů.

Diskuze (21) Další článek: Ovladač pro drony vás možná šmíruje. DJI se brání, že to je nesmysl

Témata článku: Byznys, Historie, Amazon, Bill Gates, IT Osobnosti, Jeff Bezos, Peníze, Nejbohatší člověk, Jediný den, Akcie, Dolar, Miliarda, Jmění, Miliarda korun, HIS