Jeff Bezos za jediný den zbohatl o téměř 300 miliard korun. Nejvíce v historii

Zbohatnout se dá různě, ale pokud vlastníte opravdu velkou porci akcií jedné z nejhodnotnějších společností na světě, jde to občas opravdu snadno.

Jeff Bezos už je nějakou dobu nejbohatším člověkem na planetě, jeho bohatství zavisí na akciích Amazonu. A právě díky tomu, jak se Amazonu daří, klesá, nebo stoupá jeho jmění.

Nyní však nastala událost, která nemá v historii obdoby. Akcie Amazonu totiž stouply během jediného dne o 7,9 %, což se pochopitelně převedlo i na to, jaké má Jeff Bezos jmění.

Už od začátku tohoto roku Jeff Bezos zbohatl o 74 miliard dolarů, během zmíněného rekordního dne to ale bylo rovnou o 13 miliard dolarů, což je v přepočtu téměř 300 miliard korun. Jeho bývalá žena za stejný den zbohatla o 4,6 miliardy dolarů a je 13. nejbohatším člověkem na zemi.

Klepněte pro větší obrázek

Současné jmění 56letého Jeffa Bezose se odhaduje na 189 miliard dolarů, tedy asi 4,3 bilionu korun. Druhý Bill Gates je téměř o polovinu „chudší“ s 118 miliardami dolarů.

Diskuze (38) Další článek: Ovladač pro drony vás možná šmíruje. DJI se brání, že to je nesmysl

Témata článku: Byznys, Historie, Amazon, Bill Gates, Peníze, IT Osobnosti, Jeff Bezos, Jmění, Dolar, Miliarda, Jediný den, Miliarda korun, Akcie, Nejbohatší člověkVyzkoušeli jsme Google Play Pass. Prakticky neomezené hraní bez reklam za měsíční paušál rozhodně stojí

Vyzkoušeli jsme Google Play Pass. Prakticky neomezené hraní bez reklam za měsíční paušál rozhodně stojí

** V Česku už rok funguje služba Play Pass ** Původní počet her a aplikací se stále rozšiřuje ** Měsíc bezplatného hraní vás utvrdí v tom, že s reklamami na Androidu už hrát chtít nebudete

Martin Chroust
Play PassVyzkoušeno
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály