Jistota souladu s normami pro digitální dokumenty

(inzerce) Neměňte informační systémy, úložiště ani procesy. Služba Long-Term Docs zajistí dlouhodobou čitelnost a autenticitu vašich dokumentů, ať je uložíte kamkoliv.
Jistota souladu s normami pro digitální dokumenty

Klepněte pro větší obrázekMožná také ve vaší organizaci vytváříte či přijímáte větší množství elektronických dokumentů, uchováváte je elektronicky, ale zároveň je zakládáte v listinné podobě. Stojí to dost času a peněz, ale přece jen – norem a úředních požadavků je příliš a kdo by se chtěl dostat do problémů. Řadu dokumentů si navíc mohou úřady vyžádat třeba i po desítkách let. Kdo dnes dokáže říci, jaká počítačová zařízení budou v té době k dispozici? Bude možné na nich dokument otevřít? Bude možné prokázat jeho autenticitu?

Klepněte pro větší obrázek

Někde tedy pro jistotu vynakládají prostředky na uchování papírů a jinde nasazují sofistikované systémy za mnoho milionů (čímž se stávají plně závislými na konkrétní technologii). V dalších organizacích zase využívají služeb externích úložišť. Software602 nabízí snadnější řešení. Nechte dokumenty tam, kde jsou, nic neměňte a služba Long-Term Docs zařídí plný soulad vašich dokumentů se všemi normami tak dlouho, jak bude zapotřebí.

 

Přejděte na portál unikátní služby Long-Term Docs pro nejsnadnější uchování důvěryhodných elektronických dokumentů

 

Vaše dokumenty neopouštějí vaše stávající úložiště. K analýze a zpracování jsou zasílány jen informace, ze kterých není možné dovodit obsah dokumentů. Služba Long-Term Docs totiž pracuje výhradně s technickými metadaty. Pokrývá, mimo jiné, následující funkce:

  • kontrola, v jakém je dokument formátu, zda je k němu připojen elektronický podpis, zda je formát podpisu vhodný pro dlouhodobou archivaci, zda je připojeno také časové razítko atd.;
  • zajištění dlouhodobé čitelnosti (pokud ještě zajištěna není) tím, že je dokument převeden do PDF/A, což je ISO formát poskytující jistotu, že dokument bude možné bez problémů a beze ztráty informace otevřít v budoucích verzích počítačových programů;
  • zajištění, že autenticita dokumentu bude prokazatelná nad veškerou pochybnost. K tomu slouží evropské normy (PAdES LTV a další), které detailně popisují, jaká ověřovací metadata musí být k dokumentu připojena, aby bylo možné jednoznačně určit, kdo byl autorem připojeného elektronického podpisu a že v dokumentu nebyly provedeny změny .
  • pravidelné připojování aktuálních časových razítek až do doby skartace dokumentu. Časová razítka musí být připojována tak, aby zůstala zachována digitální kontinuita dokumentu a s detailním dodržením požadavků zmíněných norem.

Službu Long-Term Docs lze aplikovat nejen na běžné dokumenty, ale na jakýkoliv další elektronický obsah – video, zvukové záznamy, obrazový materiál, data z informačních systémů apod. V jejich případě může být ovšem zajištění čitelnosti problematické.

Software602 poskytuje službu Long-Term Docs nejen organizacím, ale také systémovým integrátorům a dodavatelům informačních systémů, kteří tak mohou svým zákazníkům poskytnout jistotu souladu s normami ve všech zemích EU.

Vyzkoušejte službu Long-Term Docs zdarma na www.longtermdocs.eu!

Další článek: Video: robot složí Rubikovu kostku za tři sekundy

Témata článku: Dokument, Kontinuita, Časové razítko, Obrazový materiál, Metadata, Term, Razítka, Digit, Jistota, Dok, Norma, Počítačový program, Elektronický dokument, Soulad, Nor


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43