Keboola může být zdarma. Vyzkoušejte si analytickou platformu pro BI, nad kterou vznikly i základy chytré karantény

Česká Keboola je nově k dispozici i jako freemium. To znamená, že můžete využívat její bezplatný paušál pro jeden projekt, ke kterému dostanete 250GB úložiště, 300 výpočetních minut měsíčně a všechny analytické funkce a podpůrné funkce. Pokud to nebude stačit, za další zátěž nad rámec této kvóty už zaplatíte.

Fajn, ale co že to ta Keboola vlastně je? Jedna z mnoha služeb pro business intelligence – BI, tedy pro propojování a analýzu velkých dat z různých podnikových i externích zdrojů. Pokud vám tato nápověda ani trochu nepomohla, zkuste starší blogový zápisek Co dělá Keboola – verze pro mojí mámu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Keboola je BI služba pro integraci a analýzu dat

Byť je Keboola primárně určená podnikům a dnes ji pro analýzu svých dat používají třeba Mall Group, Erste, Kiwi nebo třeba Home Credit, díky bezplatnému paušálu si ji může vyzkoušet i kutil, student a datový vědec, který sbírá velká data z nejrůznějších zdrojů, načež je může analyzovat, propojovat a dále zpracovávat právě na platformě Kebooly.

Klepněte pro větší obrázek
Keboola je nově k dispozici jako freemium – tedy s bezplatným základem

Keboola byla také velmi aktivní letos na jaře v rámci skupiny Covid19CZ, nad svým systémem proto společně s Daktelou a CleverMaps postavila základy chytré karantény. Byť na tento experiment kvůli nekompetentnosti státní správy později padl stín, služba v principu fungovala a byl to přesně ten případ, kdy je třeba propojit hromadu dat z různých zdrojů do jednoho přehledného systému.

Diskuze (8) Další článek: Google Duplex žije. Skrze telefonát objedná už i kadeřníka

Témata článku: Cloud, Byznys, Programování, Karanténa, Zdarma, Analýza, Home Credit, Propojování, Erste, CleverMaps, Data, Základ, Platforma, Keboola, Mall GroupBack 4 Blood dostane na PC podporu DLSS, 4K rozlišení a další chuťovky

Back 4 Blood dostane na PC podporu DLSS, 4K rozlišení a další chuťovky

Duchovní nástupce Left 4 Dead dorazí na PC platformu v plné polní.

Michal Maliarov
Back 4 BloodVideo
Nikola Tesla: Génius, který se neuměl prodat. Věděli jste, že studoval i v Praze?

Nikola Tesla: Génius, který se neuměl prodat. Věděli jste, že studoval i v Praze?

Nikola Tesla po sobě zanechal zhruba 700 vynálezů, z nichž mnohé změnily svět. Přesto se za života dostatečného uznání nedočkal. V červenci uplynulo 165 let od jeho narození.

Jan Spěšný
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost