Cloud | Byznys | Analýza

Keboola může být zdarma. Vyzkoušejte si analytickou platformu pro BI, nad kterou vznikly i základy chytré karantény

Česká Keboola je nově k dispozici i jako freemium. To znamená, že můžete využívat její bezplatný paušál pro jeden projekt, ke kterému dostanete 250GB úložiště, 300 výpočetních minut měsíčně a všechny analytické funkce a podpůrné funkce. Pokud to nebude stačit, za další zátěž nad rámec této kvóty už zaplatíte.

Fajn, ale co že to ta Keboola vlastně je? Jedna z mnoha služeb pro business intelligence – BI, tedy pro propojování a analýzu velkých dat z různých podnikových i externích zdrojů. Pokud vám tato nápověda ani trochu nepomohla, zkuste starší blogový zápisek Co dělá Keboola – verze pro mojí mámu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Keboola je BI služba pro integraci a analýzu dat

Byť je Keboola primárně určená podnikům a dnes ji pro analýzu svých dat používají třeba Mall Group, Erste, Kiwi nebo třeba Home Credit, díky bezplatnému paušálu si ji může vyzkoušet i kutil, student a datový vědec, který sbírá velká data z nejrůznějších zdrojů, načež je může analyzovat, propojovat a dále zpracovávat právě na platformě Kebooly.

Klepněte pro větší obrázek
Keboola je nově k dispozici jako freemium – tedy s bezplatným základem

Keboola byla také velmi aktivní letos na jaře v rámci skupiny Covid19CZ, nad svým systémem proto společně s Daktelou a CleverMaps postavila základy chytré karantény. Byť na tento experiment kvůli nekompetentnosti státní správy později padl stín, služba v principu fungovala a byl to přesně ten případ, kdy je třeba propojit hromadu dat z různých zdrojů do jednoho přehledného systému.

Diskuze (10) Další článek: Google Duplex žije. Skrze telefonát objedná už i kadeřníka

Témata článku: Cloud, Byznys, Programování, Karanténa, Analýza, Home Credit, Keboola, Data, CleverMaps, Platforma, Erste, Základ, Mall Group


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 35

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 20

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12