Kioxia převzala celý byznys Lite-On pro oblast SSD. Disky by mohly zlevnit

Pokud patříte mezi pamětníky, se značkou „Lite-On“ si jistě vzpomenete na optické mechaniky („vypalovačky“), v rámci kterých tento výrobce z Tchaj-wanu patřil mezi největší.

Nyní došlo k dokončení již dříve oznámení akvizice, kdy japonská společnost Kioxia, která je odnoží společnosti Toshiba, koupila celý byznys Lite-Onu pro segment SSD. Ano Lite-On vyráběl a prodával SSD.

Z SSD se stává velmi zajímavý a lukrativní trh, protože lze vyrábět modely pro různé oblasti (podniky, servery, datacentra, hráči, nenáročně a podobně) a tento segment neustále roste, protože se SSD stávají standardem už i u levnějších zařízení. Potvrzuje to i nasazení SSD do velkých herních konzolí Xbox Series X a PlayStation 5, což je poprvé v historii.

Klepněte pro větší obrázek

Kioxia v minulost převzala například i OCZ Storage Solutions a vzhledem k tomu, že si vyrábí i vlastní NAND flash čipy, má větší možnosti v oblasti práce s marží napříč jednotlivými segmenty. To by mělo zlepšit konkurenceschopnost a v konečném důsledku přinést i lepší ceny pro koncové uživatele.

Diskuze (9) Další článek: V Číně objevili nový kmen prasečí chřipky G4 EA H1N1, který vyvolává obavy z další pandemie

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,