Kolik se vydělává v ústředí Microsoftu? Pár set inženýrů se pochlubilo v anonymní tabulce

Kolik se vydělává v ústředí Microsoftu? Pár set inženýrů se pochlubilo v anonymní tabulce

Několik set inženýrů a manažerů především z redmondského ústředí Microsoftu každoročně vyplňuje neoficiální anonymní tabulku, do které zapisují svoje roční platy a všechny další bonusy a odměny. Cílem je vytvořit ucelený obraz o tom, jakou by měl mít asi každý ze zaměstnanců výplatu.

Ta se pochopitelně odvíjí od seniority, která je pevně stanovená pomocí několika relativně standardních úrovní, které ctí i ostatní velcí zaměstnavatelé a které připomínají tabulkové platy tuzemských státních zaměstnanců.

V případě Microsoftu začíná inženýr-zelenáč na úrovni 59 a seniorské pozice pak na úrovni 63. Blog OneZero získal vyplněnou tabulku, která tentokrát čítá okolo 300 zaměstnanců a to povětšinou těch mladších – začínajících.

126 tisíc dolarů jako zelenáč

300 je vzhledem k celkovému počtu okolo 150 000 pracovníků žalostně málo, jelikož se však jedná o muže a ženy přímo z redmondského ústředí, tento malý vzorek by alespoň trochu mohl reflektovat realitu v základně Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázek
Příjmy podle jednotlivých úrovní

Průměrný inženýr nebo manažer na začátku kariéry v Redmondu tak podle dat ročně získá necelých 126 tisíc dolarů, což po přepočtu činí zhruba 2,8 milionů korun. Částku je ale třeba ještě přepočítat na životní náklady ve státě Washington, které asi budou o něco málo vyšší než třeba v Kozjídkách na Hodonínsku.

Zkušenější inženýr/manažer má více bonusů

V každém případě, postupným profesním růstem a skokem na vyšší úroveň se celkový roční příjem postupně zvyšuje, přičemž stále větší část tvoří bonusy, podíly na akciích apod. Při postupu na seniorní pozici pak už plat tvoří jen okolo 70 % příjmů, které dohromady činí 234 tisíc dolarů ročně (5,2 milionů korun).

Klepněte pro větší obrázek
Čím více pracovních zkušeností, tím větší část příjmů tvoří nejrůznější bonusy, akcie společnosti apod. Základní plat přestává být ta důležitý.

Podobné srovnávací tabulky si vedou zaměstnanci i v ostatních společnostech včetně Googlu a slouží jako neoficiální a ryze komunitní výpomoc, kdy má daný zaměstnanec sebrat kuráž a říci si o vyšší plat.

Klepněte pro větší obrázek
Výše bonusů v hotovosti je nedílnou součástí i na vstupních pozicích a pohybuje se v řádu desítek tisíc dolarů ročně

Jak ukazuje rozptyl hodnot v grafech, často se stává, že inženýr/manažer na vyšší úrovni má nižší plat než inženýr/manažer na nižší. Může to být dáno nejrůznějšími výkonnostními odměnami, práci na různě důležitých projektech, velmi ceněné specializaci apod.

Diskuze (20) Další článek: 18 užitečných tipů a triků pro Gmail: Ovládněte e-mailovou schránku jako profesionál

Témata článku: Google, Microsoft, Byznys, USA, Redmond, Pár set, Washington, Ústředí, Hodonínsko, Tabulka, Inženýr, Dolar, OneZero, Úroveň, Bonus, Manažer, Plat, Má DaňNová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Gaia zjistila, že většina malých galaxií kolem Mléčné dráhy dorazila nedávno

Gaia zjistila, že většina malých galaxií kolem Mléčné dráhy dorazila nedávno

** Dlouho jsme si mysleli, že trpasličí galaxie krouží po oběžných drahách kolem Mléčné dráhy už dlouhé miliardy let ** Nejspíš to ale byl omyl ** Vplývá to z nových analýz pohybů těchto galaxií, které bylo možné udělat díky datům shromážděným observatoří Gaia

Stanislav Mihulka
Astronomie
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály