Kolik se vydělává v ústředí Microsoftu? Pár set inženýrů se pochlubilo v anonymní tabulce

Několik set inženýrů a manažerů především z redmondského ústředí Microsoftu každoročně vyplňuje neoficiální anonymní tabulku, do které zapisují svoje roční platy a všechny další bonusy a odměny. Cílem je vytvořit ucelený obraz o tom, jakou by měl mít asi každý ze zaměstnanců výplatu.

Ta se pochopitelně odvíjí od seniority, která je pevně stanovená pomocí několika relativně standardních úrovní, které ctí i ostatní velcí zaměstnavatelé a které připomínají tabulkové platy tuzemských státních zaměstnanců.

V případě Microsoftu začíná inženýr-zelenáč na úrovni 59 a seniorské pozice pak na úrovni 63. Blog OneZero získal vyplněnou tabulku, která tentokrát čítá okolo 300 zaměstnanců a to povětšinou těch mladších – začínajících.

126 tisíc dolarů jako zelenáč

300 je vzhledem k celkovému počtu okolo 150 000 pracovníků žalostně málo, jelikož se však jedná o muže a ženy přímo z redmondského ústředí, tento malý vzorek by alespoň trochu mohl reflektovat realitu v základně Microsoftu.

Klepněte pro větší obrázek
Příjmy podle jednotlivých úrovní

Průměrný inženýr nebo manažer na začátku kariéry v Redmondu tak podle dat ročně získá necelých 126 tisíc dolarů, což po přepočtu činí zhruba 2,8 milionů korun. Částku je ale třeba ještě přepočítat na životní náklady ve státě Washington, které asi budou o něco málo vyšší než třeba v Kozjídkách na Hodonínsku.

Zkušenější inženýr/manažer má více bonusů

V každém případě, postupným profesním růstem a skokem na vyšší úroveň se celkový roční příjem postupně zvyšuje, přičemž stále větší část tvoří bonusy, podíly na akciích apod. Při postupu na seniorní pozici pak už plat tvoří jen okolo 70 % příjmů, které dohromady činí 234 tisíc dolarů ročně (5,2 milionů korun).

Klepněte pro větší obrázek
Čím více pracovních zkušeností, tím větší část příjmů tvoří nejrůznější bonusy, akcie společnosti apod. Základní plat přestává být ta důležitý.

Podobné srovnávací tabulky si vedou zaměstnanci i v ostatních společnostech včetně Googlu a slouží jako neoficiální a ryze komunitní výpomoc, kdy má daný zaměstnanec sebrat kuráž a říci si o vyšší plat.

Klepněte pro větší obrázek
Výše bonusů v hotovosti je nedílnou součástí i na vstupních pozicích a pohybuje se v řádu desítek tisíc dolarů ročně

Jak ukazuje rozptyl hodnot v grafech, často se stává, že inženýr/manažer na vyšší úrovni má nižší plat než inženýr/manažer na nižší. Může to být dáno nejrůznějšími výkonnostními odměnami, práci na různě důležitých projektech, velmi ceněné specializaci apod.

Diskuze (20) Další článek: 18 užitečných tipů a triků pro Gmail: Ovládněte e-mailovou schránku jako profesionál

Témata článku: Microsoft, Google, Byznys, USA, Redmond, Výpomoc, Inženýr, OneZero, Tabulka, Má Daň, Hodonínsko, Ústředí, Dolar, Salar, Washington, Bonus, Manažer, Plat, Úroveň, UST, Pár setNový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony
Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

Facebook má nejspíš vaše telefonní číslo, i když jste mu ho nikdy nedali. Tímto tajným nástrojem ho můžete smazat

**Meta poskytuje nástroj na vymazání telefonních čísel a e-mailových adres z Facebooku a Instagramu **V minulosti Mark Zuckebrg popřel, že by Facebook vytvářel stínové profily **Metě teď můžete sebrat klíčové iddentifikátory, pořád o vás ale nejspíš ví mnoho dalšího

Petr Urban
MetaSledováníSociální sítě
Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

Nvidia jde za hranice možností. Technologické pozadí kouzel skrytých za zkratkou DLSS 3.0

S novou generací GeForce představila Nvidia další evoluci DLSS pro zvyšování výkonu. Umělá inteligence se naučila generovat rovnou celé snímky.

Adam Vágner
Nvidia