Krize Microsoftu svědčí. Zažil rekordní čtvrtletí podpořené i úspěšným Xboxem

Redmondská společnost včera oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2021. Microsoft utržil 43,1 miliardy dolarů, čímž si meziročně polepšil o 17 %. Čistý zisk vyskočil dokonce o 33 % na 15,5 miliardy. Obojí dosud nejvyšší v historii.

Firma bohužel nezveřejňuje absolutní čísla svých divizí, jen relativní výsledky. Z nich je ale patrné, že se dařilo všem hlavním produktům. Firemní Office hlásí 21% růst příjmů, Office pro běžné spotřebitele pak 7%. Balík Microsoft 365 pro domácnosti či jednotlivce si předplácí již 47,5 milionu uživatelů.

Prodeje OEM licencí Windows se meziročně zvýšily o jedno procento. Na nových počítačích ale byly spíš základní edice systému, ty totiž hlásí 24% růst, zatímco verze Pro oslabily o 9 %. Sám Microsoft také těžil z rostoucího trhu s PC, protože na Surfacech utržil o 3 % více než loni.

Relativně úspěšný je také start nové generace konzolí. Microsoft sice neřekl, kolik prodal Xboxů Series S|X, ale tržby z hardwaru stouply o 86 % a celá herní divize rostla o 51 %. Síť Xbox Live už čítá přes 100 milionů uživatelů a 18 milionů lidé si předplácí Game Pass.

Tržby z reklamy a vyhledávače jsou o 2 % vyšší, profesní sociální síť LinkedIn si meziročně polepšila o 23 %. Serverové produkty a cloudy rostly o 26 %, z toho samotný Azure o 50 %. Obchodní software Dynamics hlásí o 21 % vyšší tržby než loni.

Diskuze (9) Další článek: 5G: jak nové sítě fungují, co nám přinesou a jak se šíří v České republice

Témata článku: Microsoft, Windows, Byznys, Linkedin, Finanční výsledky, Xbox, Azure, Game Pass, Milión uživatelů, Uživatelé, Xbox Series, SVE, Tržby, Divize, Xbox Live, Kříž, Office, Boston Dynamics, Čtvrtletí