Krize Microsoftu svědčí. Zažil rekordní čtvrtletí podpořené i úspěšným Xboxem

Redmondská společnost včera oznámila finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2021. Microsoft utržil 43,1 miliardy dolarů, čímž si meziročně polepšil o 17 %. Čistý zisk vyskočil dokonce o 33 % na 15,5 miliardy. Obojí dosud nejvyšší v historii.

Firma bohužel nezveřejňuje absolutní čísla svých divizí, jen relativní výsledky. Z nich je ale patrné, že se dařilo všem hlavním produktům. Firemní Office hlásí 21% růst příjmů, Office pro běžné spotřebitele pak 7%. Balík Microsoft 365 pro domácnosti či jednotlivce si předplácí již 47,5 milionu uživatelů.

Prodeje OEM licencí Windows se meziročně zvýšily o jedno procento. Na nových počítačích ale byly spíš základní edice systému, ty totiž hlásí 24% růst, zatímco verze Pro oslabily o 9 %. Sám Microsoft také těžil z rostoucího trhu s PC, protože na Surfacech utržil o 3 % více než loni.

Relativně úspěšný je také start nové generace konzolí. Microsoft sice neřekl, kolik prodal Xboxů Series S|X, ale tržby z hardwaru stouply o 86 % a celá herní divize rostla o 51 %. Síť Xbox Live už čítá přes 100 milionů uživatelů a 18 milionů lidé si předplácí Game Pass.

Tržby z reklamy a vyhledávače jsou o 2 % vyšší, profesní sociální síť LinkedIn si meziročně polepšila o 23 %. Serverové produkty a cloudy rostly o 26 %, z toho samotný Azure o 50 %. Obchodní software Dynamics hlásí o 21 % vyšší tržby než loni.

Diskuze (9) Další článek: 5G: jak nové sítě fungují, co nám přinesou a jak se šíří v České republice

Témata článku: Microsoft, Windows, Byznys, Xbox, Linkedin, Finanční výsledky, Uživatelé, Xbox Live, Office, Game Pass, Divize, Tržby, Azure, Milión uživatelů, Boston Dynamics, Xbox Series, Čtvrtletí


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Lépe bylo bez Googlu, přiznal s odstupem bývalý šéf Waze
Markéta Mikešová
WazeGoogle
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 36

David Polesný
VánoceNotebooky
Čekali jsme skoro šest let. Android Auto jede do Česka i na Slovensko
Lukáš Václavík
Android AutoNavigaceGoogle
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC