Poláci koupili CZC a Mall. Chtějí dobýt Alzu a stát se jedničkou v online nákupech

Oživeno 4. dubna | Allegro dokončilo akvizici Mall Group minulý pátek. Polská společnost tak pohltila CZC, Mall nebo kurýrní společnost WeDo a plánuje stát se českou jedničkou v online nákupech. Samotné Allegro navíc před nedávnem otevřelo své internetové tržiště celé Evropě.

Naším cílem je stát se jedničkou v online nakupování ve všech zemích, kde skupina působí, a to i díky pokročilým nástrojům pro obchodníky, které nám umožňují nabídnout nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny. Něčeho takového se dosahuje nejlépe se zapojením místních partnerů z řad malých a středních podniků,“ říká šéf Allegra Francois Nuyts. 

Oživeno 14. prosince | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes obchod povolil. Allegro tedy může koupit Mall Group a přepravní společnost WeDo. Hospodářská soutěž se tím nijak podstatně neovlivní, protože stávající společnosti spadající pod Allegro nemají v Česku významný vliv.


Původní článek 5. listopadu | Včera se dohodla jedna z největších středoevropských akvizic v oblasti e-commerce. Polské Allegro kupuje Mall Group a WeDo od stávajících akcionářů v podobně PPF, EC Investments a Rockaway Capital.

Zaplatí za ně 925 milionů eur (zhruba 23,5 mld. korun) a podle výkonnosti Mall Group může uhradit ještě bonus 50 milionů. Obchod ještě musí schválit regulační úřady, dokončen by měl být v první polovině příštího roku.

Součástí akvizice nejsou Mall Pay, Mall.TV, Košík.cz ani řetězec Vivantis. Allegro však pohltí CZC.cz a především samotný Mall, který působí v Česku, ale také Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Skrz WeDo zase Allegro získá důležitého partnera v logistice. Firma vzniklá spojením kurýrní přepravy In Time a doručovacích míst Uloženka během prvního roku odbavila 10 milionů zásilek.

Během dvou desetiletí se Allegro stalo oblíbeným nákupním místem polských spotřebitelů. Společně se skupinou Mall Group a WeDO budeme nyní schopni zlepšit každodenní život nejen 18 milionům zákazníků, které již obsluhujeme, ale také oslovit zbytek Evropy. Kupující budou těžit z lepšího výběru, cen a pohodlí, zatímco společná základna přibližně 135 000 obchodníků bude moci jednou zalistovat, prodávat všude,“ říká François Nuyts, výkonný ředitel Allegra.

Allegro je největší polskou nákupní galerií a online aukční síní. V minulosti už u nás působilo, když koupilo srovnávač cen Heuréka nebo český aukční portál Aukro. Ty už ale mají jiné majitele.

Diskuze (58) Další článek: Hlavní panel ve Windows 11 na podzim přijde o další funkci

Témata článku: Byznys, Evropa, Polsko, E-shopy, Aukro, Akvizice, Mall.cz, Slovensko, CZC.cz, In Time, Maďarsko, Allegro, PPF, Obchod, Jednička, Mall, Online nákup, Rockaway Capital, WeDo, Mall Pay, Regulační úřad, Mall Group, Česká republika, UloženkaJak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co nového se zase objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce
Mapy GoogleStreet View
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb
Starlink překvapivě zlevňuje. I v Česku teď satelitní internet stojí o polovinu méně
Karel Kilián
StarlinkPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Test pěti solárních nabíječek. Od malé a zbytečné po skvělou, která utáhne i notebook

Přenosné solární nabíječky jsou určeny především pro drobnou elektroniku, ty větší si ale poradí i s notebooky velkými powerpacky nebo kombinací všeho.

Stanislav Janů
Srovnávací testSolární energie