Poláci koupili CZC a Mall. Chtějí dobýt Alzu a stát se jedničkou v online nákupech

Oživeno 4. dubna | Allegro dokončilo akvizici Mall Group minulý pátek. Polská společnost tak pohltila CZC, Mall nebo kurýrní společnost WeDo a plánuje stát se českou jedničkou v online nákupech. Samotné Allegro navíc před nedávnem otevřelo své internetové tržiště celé Evropě.

Naším cílem je stát se jedničkou v online nakupování ve všech zemích, kde skupina působí, a to i díky pokročilým nástrojům pro obchodníky, které nám umožňují nabídnout nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny. Něčeho takového se dosahuje nejlépe se zapojením místních partnerů z řad malých a středních podniků,“ říká šéf Allegra Francois Nuyts. 

Oživeno 14. prosince | Úřad pro ochranu hospodářské soutěže dnes obchod povolil. Allegro tedy může koupit Mall Group a přepravní společnost WeDo. Hospodářská soutěž se tím nijak podstatně neovlivní, protože stávající společnosti spadající pod Allegro nemají v Česku významný vliv.


Původní článek 5. listopadu | Včera se dohodla jedna z největších středoevropských akvizic v oblasti e-commerce. Polské Allegro kupuje Mall Group a WeDo od stávajících akcionářů v podobně PPF, EC Investments a Rockaway Capital.

Zaplatí za ně 925 milionů eur (zhruba 23,5 mld. korun) a podle výkonnosti Mall Group může uhradit ještě bonus 50 milionů. Obchod ještě musí schválit regulační úřady, dokončen by měl být v první polovině příštího roku.

Součástí akvizice nejsou Mall Pay, Mall.TV, Košík.cz ani řetězec Vivantis. Allegro však pohltí CZC.cz a především samotný Mall, který působí v Česku, ale také Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Skrz WeDo zase Allegro získá důležitého partnera v logistice. Firma vzniklá spojením kurýrní přepravy In Time a doručovacích míst Uloženka během prvního roku odbavila 10 milionů zásilek.

Během dvou desetiletí se Allegro stalo oblíbeným nákupním místem polských spotřebitelů. Společně se skupinou Mall Group a WeDO budeme nyní schopni zlepšit každodenní život nejen 18 milionům zákazníků, které již obsluhujeme, ale také oslovit zbytek Evropy. Kupující budou těžit z lepšího výběru, cen a pohodlí, zatímco společná základna přibližně 135 000 obchodníků bude moci jednou zalistovat, prodávat všude,“ říká François Nuyts, výkonný ředitel Allegra.

Allegro je největší polskou nákupní galerií a online aukční síní. V minulosti už u nás působilo, když koupilo srovnávač cen Heuréka nebo český aukční portál Aukro. Ty už ale mají jiné majitele.

Diskuze (62) Další článek: Hlavní panel ve Windows 11 na podzim přijde o další funkci

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,