Microsoft kupuje firmu, na které je závislý Apple a jeho Siri

Microsoft kupuje firmu, na které je závislý Apple a jeho Siri | Foto: Apple

Oživeno (15:00) – Microsoft zrovna oficiálně oznámil, že se s představenstvem Nuance dohodl na převzetí. Za americkou společnost zaplatí 19,7 miliardy dolarů. Obchod by měl být dokončen ještě letos, ještě jej ale musí schválit akcionáři a regulační úřady.

Původní článek – Redmondská společnost je na prahu další velké akvizice, dokonce druhé největší ve své historii, píše Bloomberg. Podle agenturních zdrojů totiž Microsoft jedná o nákupu společnosti Nuance Communications.

Údajně nabízí 56 dolarů za akcii, o 23 % více, než za kolik se prodávaly v pátek. To by obchod ocenilo na 16 miliard dolarů. Více Microsoft utratil jen před pěti lety, když koupil LinkedIn.

Nuance je firma s bezmála třicetiletou historií, která se původně zabývala digitalizaci dokumentů a po různých strategických nákupech se začala orientovat na hlasové rozpoznávání. Jejím stěžejním produktem je dnes audio engine Dragon, který si mj. licencuje i Apple pro asistentku Siri.

S Nuance začal před dvěma lety spolupracovat také Microsoft, který chtěl na platformě Azure vybudovat nástroj, který by lékařům pomohl automatizovat práci. Například tím, že by zaznamenával hovory od pacientů a ty zapisoval do zdravotních karet.

Pokud má firma o Nuance skutečně zájem, bude to právě kvůli propojení s jinými produkty jako třeba podnikovými ERP Dynamics nebo také Office, který postupně rozšiřuje možnosti hlasového ovládání. Microsoft má sice také vlastní hlasovou asistentku Cortanu, ale podle posledních událostí a nulovém vývoji je spíš otázkou času, než ji zruší.

Perlička: Nuance se v minulosti velmi angažoval i v mobilních klávesnicích. Koupil společnost Tegic, která dala světu prediktivní psaní na hloupých mobilech (T9), a Swype, která zase naučila lidi psát na smartphonech pomocí gest.

Diskuze (21) Další článek: Rychlý internet na Slovensku pomohou rozšířit distributoři elektřiny

Témata článku: Microsoft, Apple, Siri, Byznys, Historie, Cortana, Akvizice, Hlasový asistent, Linkedin, Dragon, Spekulace, Nákup firmy, Dolar, Tegic, Nuance, Office, Bloomberg, Nákup


Určitě si přečtěte

Jak udělat otisk obrazovky (print screen) na notebooku
Ondřej Králík
Tipy
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 174

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

PowerToys naučí Windows 10 to, co základní systém neumí

** Chybí vám ve Windows 10 funkce a nebojíte se experimentovat? ** Microsoft oživil sadu PowerToys, která zanikla spolu s XP** Co se bude hodit a co ještě není vyladěné?

Lukáš Václavík

Lukáš Václavík
PowerToysWindows 10
Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

Přehled aprílových vtípků 2021: Ajťáci se dnes opět neberou vážně

** Výběr nejlepších aprílových vtípků 2021 ** Článek postupně aktualizujeme ** Pokud sami nějaký objevíte, podělte se v komentářích

Lukáš Václavík | 23

Lukáš Václavík
AprílBulvár a vtípky
Čestné prohlášení při cestě mimo okres může být i elektronické. Stačí k tomu mobil
Lukáš Václavík
COVID-19eGovernmentDoprava
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment