Microsoft kupuje firmu, na které je závislý Apple a jeho Siri

Foto: Apple
Microsoft kupuje firmu, na které je závislý Apple a jeho Siri | Foto: Apple

Oživeno (15:00) – Microsoft zrovna oficiálně oznámil, že se s představenstvem Nuance dohodl na převzetí. Za americkou společnost zaplatí 19,7 miliardy dolarů. Obchod by měl být dokončen ještě letos, ještě jej ale musí schválit akcionáři a regulační úřady.

Původní článek – Redmondská společnost je na prahu další velké akvizice, dokonce druhé největší ve své historii, píše Bloomberg. Podle agenturních zdrojů totiž Microsoft jedná o nákupu společnosti Nuance Communications.

Údajně nabízí 56 dolarů za akcii, o 23 % více, než za kolik se prodávaly v pátek. To by obchod ocenilo na 16 miliard dolarů. Více Microsoft utratil jen před pěti lety, když koupil LinkedIn.

Nuance je firma s bezmála třicetiletou historií, která se původně zabývala digitalizaci dokumentů a po různých strategických nákupech se začala orientovat na hlasové rozpoznávání. Jejím stěžejním produktem je dnes audio engine Dragon, který si mj. licencuje i Apple pro asistentku Siri.

S Nuance začal před dvěma lety spolupracovat také Microsoft, který chtěl na platformě Azure vybudovat nástroj, který by lékařům pomohl automatizovat práci. Například tím, že by zaznamenával hovory od pacientů a ty zapisoval do zdravotních karet.

Pokud má firma o Nuance skutečně zájem, bude to právě kvůli propojení s jinými produkty jako třeba podnikovými ERP Dynamics nebo také Office, který postupně rozšiřuje možnosti hlasového ovládání. Microsoft má sice také vlastní hlasovou asistentku Cortanu, ale podle posledních událostí a nulovém vývoji je spíš otázkou času, než ji zruší.

Perlička: Nuance se v minulosti velmi angažoval i v mobilních klávesnicích. Koupil společnost Tegic, která dala světu prediktivní psaní na hloupých mobilech (T9), a Swype, která zase naučila lidi psát na smartphonech pomocí gest.

Diskuze (21) Další článek: Rychlý internet na Slovensku pomohou rozšířit distributoři elektřiny

Témata článku: Microsoft, Apple, Byznys, Historie, Spekulace, Linkedin, Cortana, Siri, Akvizice, Dragon, Hlasový asistent, Tegic, Nákup, Bloomberg, Office, Nuance, Nákup firmy, Dolar, Regulační úřad, Kter, Produkty Apple na jednom místě - Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy