Microsoft odrazil DDoS o síle 3,47 Tb/s. Jde o největší síťový útok v historii

DDoS útoků nejen stále přibývá, ale neustále se zvyšuje i jejich síla. Microsoft se nyní na blogu pochlubil statistikami ochrany proti DDoS (Denial of service) v rámci vlastních cloudových serverů Azure a dle vyjádření došlo k rekordnímu útoku.

Zatímco v říjnu roku 2021 se objevil rekordní DDoS útok o síle 2,4 Tb/s, v listopadu se uskutečnil dle Microsoftu historicky největší DDoS útok se síťovým datovým tokem 3,47 Tb/s, kdy se infrastruktura musela vypořádat s 340 miliony packetů za sekundu. Útok byl cílen na jednoho ze zákazníků v Asii, přičemž byl tvořen z 10 tisíc různých zdrojů v rámci celosvětového internetu přes UDP (port 80), SSDP, CLDAP, DNS a NTP. Celý útok ale trval jen asi 15 minut. V prosinci se pak objevily další dva velké s tokem 2,5 Tb/s a 3,25 Tb/s.

Klepněte pro větší obrázekPrůměrná délka trvání DDoS útoků na servery Azure

Na servery Azure probíhalo v průměru 1 995 útoků DDoS za den, což je o 40 % více než v první polovině roku 2021. Nejvíce útoků bylo 10. srpna a to 4 296 za jediný den. Velký 43% růst byl oproti první polovině roku 2021 i z pohledu unikátní útoků, kterých bylo dohromady 359 713.

Klepněte pro větší obrázek

I když nejvíce DDoS útoků cílí na servery umístěné v USA (54 %), útoky neuvěřitelně narostly v Indii, kde se podíl dostal z pouhých 2 % na 23 % během roku 2021. Na třetím místě s 8 % je východní Asie a na čtvrtém místě s 6 % pak Evropa.

Microsoft používá k obraně řadu různých technologií jak na vlastní infrastruktuře, tak i ze strany nastavení a ochran, která jsou dostupná zákazníkům v administraci cloudových serverů.

Diskuze (35) Další článek: Seagate už vyrábí 22TB disky. Na příští rok slibuje 30TB modely

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,