Microsoft předčil očekávání, hlásí masivní růst zisku. Pomohly Azure i Xbox

Microsoftu pandemie koronaviru nijak neuškodila, spíše naopak. Firmě se podařilo předčit očekávání investorů, za poslední finanční čtvrtletí meziročně zvýšila celkové tržby o 12 procent na 37,2 miliardy dolarů. Čistý zisk se rovněž zvýšil, a to o třetinu na 13,89 miliardy dolarů (322 miliardy korun). Hlavním tahounem byl růst cloudových služeb. 

Například Azure, který se stále častěji dostává do pozornosti, měl meziroční růst v tržbách o 48 procent. Rostla ale i divize osobních počítačů, hlásí meziroční nárůst o 6 procent, což podpořily hlavně prodeje Xboxu a zařízení Microsoft Surface. Konkrétní tržby pro jednotlivé divize však odhaleny nebyly. 

Šéf společnosti Satya Nadella během oznamování finančních výsledků potvrdil, že Microsoftu pandemie pomohla, na celém světě došlo k většímu přechodu do digitálního prostředí. Firmy se začaly více adaptovat na cloud a přímo raketovou popularitu zažily Microsoft Teams – podle firmy už platformu používá denně 115 milionů uživatelů, přitom ještě před šesti měsíci to byla necelá polovina.

Trend zřejmě bude pokračovat, navíc Microsoft příští měsíc uvede do prodeje nový Xbox a blíží se vánoční sezóna. Společnost tak navzdory komplikované  situaci zažívá jednoho z nejlepších období za dlouhou dobu.

Diskuze (11) Další článek: Právě vychází listopadový Computer: otestovali jsme fitness náramky a levné záložní zdroje

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,